Zavřít reklamu

Měla to být revoluce, ale zatím se dá mluvit spíše o propadáku. Tak přesně takto se dá s trochou nadsázky shrnout dosavadní působení ohebného smartphonu Galaxy Fold od Samsungu na trhu. Pravdou totiž je, že po velkolepém představení a spuštěním předobjednávek se začal některým recenzentům, kterým jej Samsung zapůjčil ještě před zahájením prodejů, doslova rozbíjet pod rukama, kvůli čemuž byli Jihokorejci nuceni plánovaný jarní start oddálit na neurčito. To však nyní již změnili na přesnější termín – konkrétně září. 

Svůj plán začít ohebný smartphone prodávat v září oznámil Samsung oficiálně dnes v noci s tím, že je toho schopen díky několika úpravám designu a konstrukce. Například horní vrstva displeje, kterou si mnozí recenzenti spletli s ochrannou fólií, by měla být již nyní zcela jasně rozpoznatelná coby část displeje. Samsung ale vylepšil i místa náchylná ke vniku vnějších částic, která mohla telefon postupem času poškodit. Jako poslední pak ve svém prohlášení uvádí celkové zlepšené uživatelského prostředí, které by mělo být nyní daleko více přizpůsobeno možnostem ohebného displeje. Ve výsledku se tak zdá, že několikaměsíční nucená pauza mohla Samsungu pomoci k dotažení jeho telefonu k dokonalosti. Pokud se mu to skutečně podařilo, nepřesvědčivý vstup do života mu mnozí zajisté rádi odpustí. 

Stejně jako na jaře platí i tentokrát, že Galaxy Fold bude zprvu dostupný jen na vybraných trzích a není příliš jasné, kdy a zda vůbec se bude rozšiřovat i mimo ně. Detaily o dostupnosti bychom se však měli dozvědět už v několika následujících týdnech, jelikož se září kvapem blíží. Změnu pak nečekejte ani u ceny. Jelikož se jedná o revoluční produkt, Jihokorejci si za něj budou účtovat 1980 dolarů, jak slíbili na jaře. Až čas ukáže, zda si dokáže tuto cenu telefon obhájit či nikoliv. Na obrázcích a videích sice vypadá skutečně úchvatně, používání v běžném životě je však samostatná kategorie.

Související články

Dnes nejčtenější

.