Zavřít reklamu

Blížící se prodeje iPhonů 11 a 11R vidí Apple zřejmě vcelku pozitivně. Podle zpráv z dodavatelského řetězce je totiž se svým dodavatelským řetězcem dohodnut na výrobu komponentů pro zhruba 75 milionů iPhonů, tedy zhruba stejný počet jako vloni a to i přesto, že naprostá většina analytiků neoplývá přesvědčením, že by měly být tyto modely příliš úspěšné. 

Hlavními přednostmi novinek mají být především přepracované fotoaparáty. Zatímco prémiová řada dostane do vínku hned tři objektivy, modelu 11R si polepší na fotoaparát duální. Díky tomu se tak v obou případech dočkáme kvalitnějších fotografií, které se zřejmě v lecčem vyrovnají špičkám v segmentu fotomobilů. Kromě podpory obousměrného bezdrátového nabíjení či nového systému antén pro vnitřní navigaci se toho však již mnoho neočekává a proto jsou analytici přesvědčeni, že po letošních iPhonech mnoho jablíčkářů nesáhne. Pokud by se však Applu podařilo prodat všech 75 milionů kusů naplánovaných na výrobu, o úspěchu by se rozhodně mluvit dalo. 

Jak se novým iPhonům povede bychom se mohli dozvědět od analytických společností už po prvních dnech či týdnech jejich prodejů. Právě data těchto společností budou bohužel zároveň tím jediným, z čeho si budeme moci o prodejích udělat patřičný obrázek. Apple se totiž nedávno rozhodl, že s hlášením čtvrtletní prodejnosti svých produktů končí, jelikož mají tato čísla dle jeho názoru naprosto nulovou výpovědní hodnotu. Tento krok ale mnozí označují spíše za snahu zamaskovat nepříliš úspěšné modely, které by společnosti rozhodně příliš v očích jejich investorů nepomohly. 

Zatímco letošek by měl být z pohledu prodejů iPhonů slabší, příští rok by měl Apple svými modely opět udeřit přímo na hlavičku. Chystat by totiž pro ně měl zajímavé novinky v čele s menším či snad dokonce žádným výřezem v displeji, podporou 5G sítí a snad i mírně upraveným šasi. Změnit by se dále měly i jejich velikosti a především pak použité displeje. U všech modelů by se totiž měl Apple konečně spoléhat na OLED, kterým se v současnosti chlubí jen nejmenší a největší model v jeho nabídce z roku 2018.

Související články

Dnes nejčtenější

.