Zavřít reklamu

Zařízení od značky Apple jsou v mnoha případech skutečně velmi drahá. Proto kvůli jejich ztrátě uživatelé neváhají a kolikrát takřka riskují životy jen proto, aby je získali zpět. Občas ale stačí být jen trošku vynalézavý. Své o tom ví i sympatická blonďatá Newyorčanka Ahley Mayerová, která sestrojila „velmi důmyslný“ nástroj, jenž zachránil její AirPod ze stanice metra od jisté smrti.

Jak jistě víte, pokud máte „jablečné ucho“, AirPod vám z něj jen tak nevypadne. Ashley měla toho dne opravdu pech, jelikož jí AirPod vyklouzl z ucha zrovna do kolejnice metra. Protože se žena nechtěla stát první obětí, která na kolejnici zemřela kvůli sluchátku, smířila se s osudem a fotku svého padlého AirPodu v hlubinách newyorského metra umístila na Twitter. Dalšího dne si ale všimla, že její AirPod neustále netknutě leží na místě. V hlavě se jí tedy začal osnovat plán záchranné mise.

Vytáhnout předmět spadlý do kolejnice obvykle nějakou dobu trvá a rovněž to vyžaduje odklon několika spojů. Ashley došlo, že i kdyby se na ni pracovníci metra kvůli sluchátku nevykašlali, zřejmě by si během záchrany AirPodu pořádně ťukali na čelo. Zašla tedy do nejbližšího obchodu, kde koupila součástky pro, jak uvádíme výše, důmyslný záchranný nástroj. Smeták a izolepu. Jakmile se nástupiště trochu vylidnilo, zachránila svůj AirPod smetákem, jehož rukojeť byla obalená izolepou. Po důkladně dezinfekci byl AirPod úspěšně spojen s nabíjecím pouzdrem.

Jelikož Ashley o své „Misi AirPod“ průběžně tweetovala, dostal se tento hrdinský čin do povědomí mnoha obyvatelů New Yorku. Případ poté neunikl pozornosti ani velmi známému a sledovaného pořadu Good Morning America. Náhradní sluchátko stojí okolo dvou tisíc korun, ovšem smeták a izolepa jsou rozhodně levnější. Všechna čest, Ashley.

Související články

Dnes nejčtenější