Zavřít reklamu

Nebojte, tentokrát se nejedná o žádnou východní hru, o nichž jsme poslední dobou tak často informovali. Starými japonskými hříčkami, zejména těmi na přenosné konzole a herní automaty, se sice notně inspiruje, ale přesto přináší spoustu vlastních nápadů. Za hrou stojí jeden jediný vývojář – Gionathan Pesaresi, ve světě známý jako Neutronized. Ten již vytvořil podobně rychlých a jednoduchých akčních adventur nespočet, ale fanoušci budou znát především jeho ságu Super Cat Tales. Ne vždy pracoval sám, některá jeho díla vytvořil díky partnerství například s Nitrome nebo FDG Games, ale drtivá většina zásluh patří právě Gionathanovi. Zpět však k jeho nejnovějšímu počinu, tedy roguelike adventuře Yokai Dungeon.

Jak jsme již zmínili, podoba s tituly ze Země vycházejícího slunce není náhodná. Hra se bude točit kolem japonského folklóru, v němž lze najít také podivná stvoření yokai. Zmínky o nich se tradují již celá staletí a do dnešního dne nikdo pořádně neví, kde se mýty vzaly. Toho se rozhodl Neutronized využít a postavit na těchto legendami opředených základech svou vlastní hříčku. Yokai Dungeon bude mít nemálo společného s RPG hrami, budeme mít totiž možnost chodit po městě, nakupovat vybavení v obchodech a jak název napovídá, bojovat v dungeonech. Na výběr budeme mít až ze 20 různorodých postav, z nichž se každá bude lišit jak vzhledem, tak schopnostmi. Nejpříjemnější novinkou je fakt, že vývojář do hry přidal postavy podle představ a přání fanoušků.

Kdoví, možná nás v budoucích aktualizacích čekají další unikátní charaktery, navržené samotnými příznivci hry. Jisté je, že se máme rozhodně na co těšit a jak Gionathan představuje v nejnovějším videu, epických soubojů nebude nikdy dost. Atmosféru podtrhává líbivý hudební doprovod, připomínající staré japonské hry z 80. a 90. let, a retro grafický kabátek. Kdy přesně se dočkáme data vydání je zatím ve hvězdách, ale naštěstí se tvůrce rozhovořil o tom, že je hra již dokončena a jen čeká na schválení v App Storu.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější