Zavřít reklamu

Walter Isaacson, autor oficiálního životopisu Steva Jobse, uvedl, že Apple  se nesoustředil na design, a propásl hned několik příležitostí. Po odchodu Jonyho Ivea nemá podle Isaacsona smysl očekávat, že se věci zlepší. Uvedl to v rozhovoru pro pořad Squawk Box stanice CNBC. „Uvidíme,“ řekl. „Mysím, že to, co nyní vidíme, je společnost, která velmi dobře ví, jak má jednat, ale ve svém jádru postrádá tyto dvě osobnosti, které zkrátka žily a dýchaly pro krásu produktů,“ uvedl v souvislosti s absencí Jobse a Ivea ve firmě.

Na otázku, zda je podle něj ještě něco, co by Apple mohl navrhnout, přirovnal situaci k počátku dvacátého století, kdy se tvrdilo, že vše, co mohlo být vynalezeno, již bylo vynalezeno. „A ne, opravdu už  tu není nic velkolepého, co by bylo možné vymyslet. Jediný skvělý design, který z Applu za posledních patnáct let vzešel, je sídlo Applu,“ uvedl. Apple Watch, AirPods či HomePod Isaacson vůbec nezmínil, a uvedl, že nic si nevysloužilo tolik pozornosti, jako právě druhý jablečný kampus.

„Jony Ive a Steve Jobs se ujistili, že znají všechny křivky každého kusu skla,“ prohlásil Isaacson, a hlavní budovu kampusu označil za úžasnou kruhovou stavbu, na níž nenajdete rovné kusy skla. Iveho soustředění na Apple Park odvedlo podle Isaacsona pozornost šéfdesignéra Applu od nových produktů včetně Apple TV, o níž Jobs mluvil s Ivem před svou smrtí.

„Myslím, že jste mohli vytvořit skvělou Apple TV, dokonale integrovaný produkt, který by představoval jak hardware, tak i software a zároveň obsah. To je to, co Steve udělal ve všech ostatních oblastech od iPhonu až po iPod,“ prohlásil, a dodal, že kdyby on sám věděl, co všechno další by Apple mohl po designové stránce udělat, pustil by se do toho. Dodal, že Jobs i Ive velice dobře věděli, jak na design.

Isaacson si ve zmíněném rozhovoru vzal na paškál i samotného Tima Cooka. O něm Steve Jobs podle Isaacsona před smrtí prohlásil, že není „produktovou osobou“. Cook sám se nikdy k Isaacsonovým prohlášením nevyjádřil, o jeho knize však prohlásil, že poskytla Jobsovi medvědí službu.

Apple Park

Související články

Dnes nejčtenější

.