Zavřít reklamu

Poslední zastávkou, kterou Tim Cook udělal v rámci své nedávné cesty po Evropě, byla Itálie. Zde se ředitel Applu zastavil například v Osservatorio Permanente, organizaci, která se zabývá vzděláváním mladých lidí a jejich „výchovou k občanství“.  Na půdě této organizace pronesl Cook projev k příležitosti dvacátého vydání projektu mediální gramotnosti s názvem „Il Quotidiano in Classe“. Právě v zájmu podpory mediální gramotnosti se společnost Apple již letos v březnu spojila s organizací Osservatorio Permanente.

V rámci svého projevu Cook mimo jiné uvedl, že zatímco internet přináší řadu pozitivních věcí, přináší také negativa, z nichž jedním jsou takzvané „fake news“. Posluchače vyzval k tomu, aby vždy měli na paměti, že jedním ze základních kamenů svobody je rozlišování lži od pravdy, a upozornil na důležitost svobodného tisku. Zopakoval také své oblíbené tvrzení, podle kterého Apple nezachází se svými zákazníky jako s „produktem“, s jejich osobními údaji zachází co nejkorektněji a nehodlá je prodávat žádné další straně. „Neprodáváme vaše údaje. A Apple s vámi nikdy nebude zacházet jako s produktem, ale jako se zákazníky, s úctou a respektem,“ uvedl.

Souvisejíci

Dalším z témat Cookova projevu byla také ekologie a změny klimatu – Cook opět zdůraznil, že pro Apple je prioritou obnovitelná energie, a že její využívání považuje za svou morální povinnost. V závěru svého projevu dal Cook posluchačům radu, týkající se používání mobilních telefonů: „Smartphony by vás měly přiblížit k těm, kteří jsou od vás daleko, ne vzdálit vás od těch, kteří jsou u vás blízko. Pokud trávíte více času pohledem do telefonu namísto do očí lidí, je to špatně. Děláme produkty, které vám mají pomoci, a ne takové, které vás budou připravovat o čas.“ Kromě projevu na půdě Osservatorio Permanente absolvoval Cook při své návštěvě Itálie také rozhovor pro Les Echos, kde promluvil například o tom, že některé společnosti zavádějí vlastní měnu – příkladem může být například Facebook a jeho Libra. „Myslím si, že měna by měla zůstat v rukou zemí,“ uvedl. „Soukromá společnost by si tímto způsobem neměla získávat moc,“ uzavřel.

Související články

Dnes nejčtenější

.