Zavřít reklamu

Nově zvolený americký prezident, Donald Trump, je v posledních týdnech v jednom kole. Kromě děkovací kampaně, během které objíždí USA, musí absolvovat řadu schůzek, telefonátů a dalších setkání. Do toho postupně odkrývá složení následující administrativy a při tom všem ještě stíhá tweetovat jako o život. Včera večer se na webu objevila zajímavá informace o další schůzce, která ho v tomto týdnu čeká. Bude se konat 14. prosince v Tump Tower a sejde se na ní s hlavami největších technologických korporací světa. Tim Cook na seznamu nebude chybět. 

O této schůzce se spekuluje celý týden, nyní je však oficiálně potvrzená. Pozvánky rozeslal jeho manažer kampaně, Reince Priebus, tchán Jared Kushgner a poradce Peter Thiel. Tato tři jména nejsou zas až tak důležitá, mnohem zajímavější je finální seznam pozvaných hostů. V současné době se ví jen o několika jménech, celý seznam by se měl objevit na začátku týdne.

Mezi pozvané patří: Chuck Robins (Cisco, CEO), Safra Catz (Oracle, CEO), Tim Cook (Apple, CEO), Larry Page (Google, CEO), Sheryl Sandberg (Facebook, CEO), Satya Nadella (Microsoft, CEO), Ginny Rometty (IBM, CEO) a Brian Krzanich (Intel, CEO). O dalších lidech se zatím neví. Nejpikantnější na celém setkání bude, že se jej zúčastní lidé, jejichž společnosti se během předvolební kampaně výrazně stavěli proti Donaldu Trumpovi. Sami v následujících dnech uvidíme, jestli se nějaké závěry z této schůzky dostanou ven.

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.