Zavřít reklamu

Při včerejší návštěvě Německa poskytl šéf Applu Tim Cook některým tamním magazínům zajímavé rozhovory, ve kterých se dotkl těch nejaktuálnějších témat – tedy alespoň z pohledu Applu. Jednou z nejzajímavějších informací pak bylo to, že prodeje iPhonů 11 jsou podle výkonného ředitele Applu, Tima Cooka, prozatím skvělé.

V rozhovoru pro německý Bild Tim Cook sdělil, že údajně nemůže být společnost v momentální fázi spokojenější. Kromě čtvrtletních finančních výsledků se Apple nikterak o přehledu svých financí a prodejů s veřejností nedělí. Ještě minulý rok kalifornský gigant vydával zprávy o přesných prodejích nových iPhonů, avšak tento rok už tak nečiní. Navíc je nutno brát v potaz, že podle pravidel Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států nesmí žádný výkonný ředitel na veřejnosti lhát o tom, jak se jeho společnosti daří. I kvůli tomu lze slova Tima Cooka považovat za pravdivá, jelikož v opačném případě by z toho mohl být veliký postih až v podobě vyloučení ředitele ze společnosti.

Dobré zprávy potvrzuje i analytik Samik Chatterjee ze společnosti J.P. Morgan. V jeho ranní zprávě pro investory stojí, že by se měly prodeje iPhonů ještě zvýšit. Díky tomu by mělo také dojít ke zvýšení hodnoty akcií AAPL. Chatterjee a ostatní zaměstnanci z J.P. Morgan uvádí, že Apple v momentálním kvartálu prodal o milion iPhonů více, než bylo očekáváno. Odhad prodejů iPhonů ve čtvrtém kvartálu byl proto zvýšen na 3 miliony kusů. Akcie AAPL byly v pátek uzavřeny na hodnotě $218,85 a včera byly otevřeny na hodnotě $220. Momentální hodnota je okolo $224, což je o 2,5 % více. Apple se díky tomuto růstu opět zařadil mezi bilionové společnosti. V době psaní tohoto článku má Apple tržní kapitál 1,062 bilionů.

Související články

Dnes nejčtenější

.