Zavřít reklamu

Přestože se ve světě počítačových operačních systémů daří nejvíce Windowsu a macOS, Google nechce zůstat se svým Chrome OS v žádném případě pozadu. Podle zdrojových kódů chystaných verzí tohoto softwaru, které se dostaly do rukou vývojářů, totiž připravuje vylepšení, které si zamilují v Chromebooků všichni jablíčkáři. 

Chromebooky nevypadají vůbec špatně: 

Pokud cestujete se svým notebookem do míst bez WiFi či kabelového internetu, síť do něj můžete vcelku jednoduše dostat pomocí hotspotu vytvořeného přes smartphone. Problém je však v tom, že toto řešení je vcelku energetický náročné a iPhone se při jeho využívání vybije již za pár hodin. Právě to ale Google změní a po vzoru konkurence umožní sdílet jablíčkářům internet s jejich Chromebookem přes kabel. Stačit tak bude de facto jen propojit telefon s počítačem Lightningem a na počítači následně zvolit požadovanou možnost připojení. Přijmu internetu už pak nebude stát v cestě prakticky nic – tedy kromě vašeho FUPu. Díky propojení přes kabel se nejenže iPhone nebude vybíjet, ale v závislosti na připojeném zařízení by mohl být dokonce nabíjen. 

Možnost sdílet internet s Chromebooky přes kabel měly doposud pouze smartphony s operačním systémem Android coby jistou formu exkluzivity této funkce. Jelikož však iPhony tvoří nezanedbatelnou část trhu se smartphony, je Google poměrně často nucen do svého světa vpouštět i je, jelikož jen tak si zajistí spokojené a především pak věrné uživatele, kterým u jeho produktů nic nechybí. Kdy novinka do systému dorazí není zatím zcela jasné, jelikož jí nepotvrdil ani samotný Google. Dá se však očekávat, že vzhledem k poměrně vysoké frekvenci updatů nebudou majitelé Chromebooků čekat příliš dlouho. 

Google Chrome umožní smazat historii

Související články

Dnes nejčtenější