Zavřít reklamu

S blížícím se představením nových iPhonů sílí i intenzita úniků, které o nich poodhalují poměrně zajímavé detaily, přičemž ani dnešek nebude v tomto ohledu výjimkou. Na portálu SlashLeaks, který slouží ke sdílení úniků, se totiž objevily fotografie jednoho z nejdůležitějších komponentů pro letošní iPhony – konkrétně základní desky pro “jedenáctku”. O tu se postaral zřejmě dělník z dodavatelského řetězce Applu, který se na jejich výrobě podílí. 

Pokud myslíte, že se základní deska v porovnání s minulým rokem v ničem neliší, jste na omylu. Zatímco u iPhonů X, XS a XR využíval Apple desky ve tvaru písmene L, letos se alespoň podle fotky vrátí k ověřené obdélníkové klasice. Důvod je zřejmě vcelku prostý – snaha uvolnit v útrobách telefonu co nejvíce místa jak větší modul fotoaparátu, tak i pro větší baterii. Právě ta by totiž měla letos narůst skutečně výrazně. Analytik Ming-Chi Kuo například předpokládá, že u 5,8” modelu to bude o těžko uvěřitelných 20 %, v případě iPhonu 11 Max se 6,5” displejem se dočkáme nárůstu o 10 % a v případě XR 2 také o něco málo povyroste. 

Větší baterii Apple do svých iPhonů nevměstná jen kvůli prodloužení jejich výdrže, ale i kvůli nové vychytávce ve formě obousměrného bezdrátového nabíjení. Díky ní bychom si tak měli být schopni velmi jednoduše dobít například AirPods s bezdrátovým pouzdrem, či Apple Watch, o jejichž podpoře se spekuluje také. Jelikož mají však nyní iPhony kapacitu baterie relativně nízkou a v případě jejího zachování by tak baterie přišla při dobíjení druhého zařízení o energii velmi rychle, nezbývá Applu nic jiného než letos sáhnout po větším řešení. 

Takto by měly letošní iPhony vypadat: 

K představení iPhonů dojde velmi pravděpodobně i letos v první polovině září, přičemž do prodeje následně zamíří telefony v polovině druhé. Co se týče cen, o tech analytici zatím mnoho neprozradili, avšak obecně se očekává, že je Apple buď zachová nebo opět mírně zvýší, rozhodně s nimi však nezamíří směrem dolů. Se stoprocentní jistotou to ale bude možné potvrdit až za pár dlouhých týdnů. 

iPhone 11

Související články

Dnes nejčtenější