Zavřít reklamu

Přemýšlíte nad koupí nového iMacu a láká vás představa, že sáhnete po nižší úložné konfiguraci, kterou si postupem času eventuálně navýšíte? Pak pro vás máme špatnou zprávu. Nic takového totiž není možné. Podle našeho zdroj z autorizovaného servisu jsou totiž u letošních iMaců SSD disky k základním deskám připájeny, což jejich výměnu prakticky znemožňuje. 

Zatímco předešlé generace iMaců bylo z hlediska SSD relativně snadné upgradovat, jelikož nebyly disky k desce připájeny, ale jen připojeny s možností jednoduchého odpojení, v případě letošní generace je tomu jinak. Přestože čelil Apple v poslední době tvrdé kritice za neopravitelnost a neupgradovatelnost jeho produktů, rozhodl se i u svého posledního upgradovatelného produktu učinit uživatelskému vylepšování přítrž. Pokud se tedy nad nákupem zamýšlíte, musíte “na první dobrou” sáhnout po správné úložné variantě. Prostor na změnu vašeho rozhodnutí ve formě navýšení úložiště interního disku totiž již nebude. 

Dá se očekávat, že se v brzké době dočkáme i prvních rozebrání novinek, které informace o připájené paměti na základní desku potvrdí. O ty se jako již tradičně postarají zcela určitě odborníci z iFixit, díky kterým se o iMacích (2020) dozvíme zcela určitě i další zajímavé hardwarové změny. 

Diskuze k článku

    Více méně souhlas. Navíc článek má zmatečný nadpis. Každého napadne, že nelze rožšířit RAM, ale ta rozšířit lze, to je hlavní. Velikost SSD u desktopu bych úplně neřešil. Osobně bych si koupil 512GB nebo max 1TB. V případě nedostatku není problém objemná data nacpat na externí disk do thunderboltu. Stejně je počítač furt na jednom místě. U noťasu je to horší. Teď se chystám kupovat MBP 16 a půjdu do 512GB. Po zkušenostech z Macem mini, kde jsem měl 1TB SSD a po 3 letech jsem nezaplnil ani 300MB a to jsem tam měl fakt kdejakou blbost, to bude stačit.

    On se dá na ten externí SSD nainstalovat i celý systém. Takže majitel stroje s plotnovým diskem může mít výrazný upgrade rychlosti iMacu za zhruba polovinu, kolik stojí výměna disku za SSD v autorizovaném servisu.

    @Martin

    Ano, honit system z externiho disku je velice dumyslne a netreba platit za servis.

    Chudaci s s beznyma NTB musej nejprve USB kablikem naklonovat disk na novy SSD, pak povolit 2 sroubky dedikovaneho krytu a disk vymenit

    Georgi, ty už raději nic nepiš, protože si fakt parádní iDiot a iVymaštěnec!
    Jakýpak hrabání, u tak drahé mašiny by to měl být standard, že si můžu vyměnit RAM a SSD. Pájení SSDčka na MB je prasárna největší! Jde jen o zisk a Apple prostě nechce, aby si lidi kupovali nejlevnější kousek a ten si pak sami upgradovali. Za 2 TB SSD u applu dáte neskutečný ranec, kdežto když si to SSDčko koupíte sami, tak si můžete vybrat kvalitu a za zlomek ceny, co by chtěl apple.
    Ale co, iOvce zežerou Applu i hovno od prdele a ještě štěstím zabéééééčí.

    A ty si co za sefka, ze urcujes co by malo alebo nemalo byt standard?iMac je all in one stroj a politiku akou mozes don zasahovat urcuje ten, kto ho vyraba. Kto ho potrebuje si ho nakonfiguruje a kupi. Na volne miesanie HW vyrobili Mac Pro. A ano ide o zisk pre Apple. Ak si si este nevsimol, tak to na svete chodi u vsetkych. Ked si chces miesat komponenty, postav si WIN PC. Problem solved.

    Presne tak ovecky.

    A ani bych se neomezoval na pouziti externiho disku, staci poridit externi stroj s dostatkem pameti a storage, na ten strcit linux/wokna a z iMacu na to pristupovat pres XWindow nebo RDP

    Na stole v kanclu bude stat pixla s jabkem a to je hlavni

    Mě by vadila hlavně nemožnost výměny v případě chcípnutí disku. SSDčkum nevěřim dodnes. Jakmile klekne, bude se vyhazovat celý iMac ? Měl jsem 2 iMacky (20″ a 27″) a u obou chcíply celkem 3 disky. To je na mě kapku moc drahej adrenalin.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.