Zavřít reklamu

Jistě jste již zaznamenali úspěšnou, dva roky starou hororovou hru na PC a konzole. Ve své době učarovala jak recenzentům, tak hráčům a nasbírala dostatek kladných hodnocení na to, aby s ní vývojáři plánovali také do budoucna. Ten čas právě nadešel a minulý měsíc studio Behaviour Interactive oznámilo mobilní verzi, avšak bylo poměrně skoupé na jakékoliv informace. Jediným podstatným odhalením tak byl de facto pouze trailer, jenž se sice povedl, ale moc nového toho neodhalil. To se rozhodli tvůrci změnit a přerušili rádiový klid.

Pokud se bojíte, že Dead by Daylight Mobile bude jen rychlokvaška či pouhý port na přenosná zařízení, můžeme vás uklidnit. Tvůrci se hře aktivně věnují již od října loňského roku a chtějí docílit co nejvěrnější, nejoptimalizovanější a nejintuitivnější verze. Podle jejich slov je jediným cílem udělat mobilní alternativu ke stolnímu současníkovi a přimět hráče, aby si titul zapnuli například na cestách nebo při dlouhé chvíli s přáteli. Behaviour Interactive nechce nechat nic náhodě, a tak podle interních zdrojů probíhá beta testování, které má přispět k odladěnosti hry.

Co se samotné náplně titulu týče, velmi pravděpodobně se nebude příliš lišit od počítačové či konzolové verze. V té jste se zhostili buď čtyřech přeživších, nebo monstra, které je nahánělo a mělo za úkol zabít zbytek hráčů. Vše pochopitelně probíhá v multiplayeru, mód pro jednoho hráče hra bohužel nenabízí a nevypadá to, že by se tento fakt měl v blízké budoucnosti změnit. Nicméně, cílem přeživších je ubránit se monstru, pokusit se ho přechytračit a utéct. Konec konců, tohle všechno si budete moci zažít na vlastní kůži již někdy tento rok, kdy hra vyjde na iOS a Android. Pochopitelně zdarma, avšak otázkou zůstává, jak to bude s mikrotransakcemi. Nezbývá než doufat, že se vývojáři umoudří a zápasy nebudou probíhat ve stylu „kdo zaplatí, vyhraje“. Těšíte se?

Dead by Daylight Mobile

Související články

Dnes nejčtenější

.