Zavřít reklamu

Zdá se, že se Apple vytvořením streamovací služby Apple Music trefil do černého. Přestože je na trhu řada alternativ, její obliba poměrně rychlým tempem roste. To potvrdil nyní na francouzském hudebním veletrhu Music Business Worldwide šéf služeb Applu Edy Cue. 

Takto jednoduše si v Apple Music nastavíte vysokou kvalitu streamované hudby: 

V současné době se může Apple Music pochlubit šedesáti miliony platících uživatelů, což je o skoro až neuvěřitelných 10 milionů více, než tomu bylo v lednu letošního roku. Tento nárůst zapříčinilo dle Cua mnoho vylepšení, které Apple ve své streamovací službě napříč všemi platformami v uplynulých měsících provedl. Navíc se dá očekávat, že díky karaoke režimu, který dorazí spolu s iOS 13, přiláká služba další stovky tisíc či dokonce miliony uživatelů. Růst tedy v žádném případě nezastaví. 

Co se týče jednotlivých platforem a úspěchu Apple Music na nich, zde byl Cue na detaily skoupý. Prozradil totiž jen to, že je jablečná streamovací platforma suverénně nejoblíbenější streamovací službou v ekosystému Applu. Podle zpráv z předešlých týdnů však víme, že ani na Androidu se Apple Music rozhodně zle nevede a jeden čas zde bylo dokonce nejstahovanější streamovací aplikací. 

Spotify v čele pelotonu 

Skvělé časy nezažívá jen Apple Music, ale i Spotify. To na začátku letoška potvrdilo, že jeho službu využívá na 100 milionů platících uživatelů. Na Apple Music má tedy v tomto ohledu stále obrovský náskok, který zřejmě hned tak nezmizí. Apple však může těšit alespoň to, že podle mnoha průzkumů se mu podařilo alespoň v USA již svého soka překonat. To ale zřejmě není vzhledem k velké oblibě Apple produktů v jeho domovině nic zcela překvapivého. 

V tuto chvíli je velmi těžké odhadnout, jakým směrem se bude přesně trh se streamovacími službami ubírat. Pravdou totiž je, že se na něm objevují stále nové a nové služby, které mají rozhodně co nabídnout. Například YouTube Music, která nedávno dorazila i do České republiky, se zdá být právě pro Spotify a Apple Music velmi zajímavým konkurentem. Až čas však ukáže, co si milovníci hudby po celém světě oblíbí víc.

Apple Music

Související články

Dnes nejčtenější