Zavřít reklamu

Zpráv o tom, jak Apple Watch přispěly k záchraně lidského života, je plný internet. Apple chce, aby jeho chytré hodinky znamenaly především přínos pro lidské zdraví, proto je nově obohatil také o funkci EKG. A byla to právě tato funkce, která nedávno pomohla zachránit další lidský život. Na diskusní síti Reddit se jeden z uživatelů podělil o svůj zážitek, kdy ho jeho Apple Watch Series  4 upozornily na velké problémy.

Milovník sportu Phil Harrison dle svých slov zrovna trénoval na maraton, když začal pociťovat neustávající bušení srdce. Rozhodl se tedy využít funkci EKG na svých Apple Watch, aby odhalil, co se děje. Funkce byla v Harrisonově domovském Spojeném království v té době v provozu teprve pouhý týden. Hodinky ho v rámci měření upozornily na riziko fibrilace síní, což v Harrisonovi podle jeho vlastních slov vzbudilo velké obavy. Rozhodl se navštívit specializovaného lékaře, a celá událost skončila plánovanou operací srdce.

Harrison ve svém příspěvku na Redditu uvedl, že mu lékaři zakázali zúčastnit se maratonu, který měl odstartovat deset dní po zmíněné události. „Teď, dva a půl měsíce po sérii testů, mi bylo řečeno, že potřebuji opravu chlopní prostřednictvím otevřené operace srdce,“ píše Harrison. Lékaři  mu podle jeho vlastních slov doporučili zákrok podstoupit „raději dříve než později“, a operaci naplánovali na 3. července tohoto roku.

Apple funkci EKG zavedl spolu s příchodem čtvrté generace svých Apple Watch. Důležitá funkce byla zpočátku omezena jen na vybrané oblasti na území Spojených států, postupem času se však začala rozšiřovat a v současné době je dostupná také v České republice. O aktivaci a používání funkce EKG na Apple Watch se dočtete více zde.

Související články

Dnes nejčtenější