Zavřít reklamu

Podpora eSIM u Apple Watch se pozvolna rozšiřuje do dalších zemí, což je dobrá zpráva nejen pro tamní jablíčkáře, ale i pro Čechy a Slováky. Podpora eSIM do Česka a na Slovensko sice zatím nedorazila, pokud si však chcete dopřát ocelovou verzi Apple Watch Series 4, kterou mnoho uživatelů upřednostňuje před hliníkem, nemusíte pro ní cestovat do německých Apple Storů. Nově totiž stačí navštívit Vídeň. 

Právě v Rakousku začal Apple prodávat LTE verze svých Apple Watch, jelikož tamní operátor A1 Telekom zavedl podporu potřebné technologie. K objednání jsou hodinky již nyní s tím, že dostupné budou za čtyři až šest pracovních dní. Jejich cena startuje na 529 eurech v případě hliníkové verze a na 699 eurech v případě ocelové verze. Pokud byste pak chtěli set ocelového těla s milánským tahem, vyjde vás na 799 euro. Cenově se tedy nejedná o nic nepřijatelného. 

Hodinky si můžete nově kromě Rakouska přivézt i z Finska, kde je začal Apple prodávat díky podpoře místního operátora Telia. V zemi tisíce jezer za ně však “v základu” zaplatíte o 10 euro více, tedy 539 euro. Nabídka se pak samozřejmě shoduje se zbytkem světa. Třetí zemí, do které podpora LTE míří, je pak Izrael, kde budou dostupné od 13. června.

Co se týče dostupnosti v Česku, nad tou zatím visí otazníky. Operátorů jsme se na zavedení podpory eSIM v minulých měsících již několikrát ptali a vždy od nich dostali stejnou odpověď – vše je zatím ve fázi testování. Přesnější termíny však operátoři skrze své tiskové mluvčí nesdělili. Nezbývá tedy než doufat, že jsou v testování úspěšní a my se této vychytávky dočkáme již brzy. 

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější