Zavřít reklamu

Přestože máme již úvodní Keynote vývojářské konference WWDC dávno za sebou, v prvních vývojářských betách všech systémů stále testeři objevují novinky, kterými se Apple na pódiu v San Jose nepochlubil. Jednou z nich je i nová nabíjecí animace u Apple Watch. 

Nové ciferníky, které ve watchOS 6 dorazí: 

Pokud Apple Watch s watchOS 5 položíte na nabíječku, zobrazí se vám “jen” blesk zbarvený podle toho, zda jsou hodinky nabité či vybité, a následně jej obkrouží kružnice ve stejné barvě. S příchodem watchOS 6 je však design pozměněn a to tak, že už při položení na nabíječku je blesk umístěn do kruhu, jehož vnitřek je zbarven podle nabití hodinek Pokud je tedy baterie nabita alespoň na 20 %, bude zelený, jak můžete vidět i na gifu níže, avšak pokud jej umístíte již s méně procenty, bude oranžovočervený. Po chvíli se výplň kruhu “smrskne” ke krajům a celá animace se záhy přesune do levého horního roku, jako tomu je i nyní. 

giphy

Zdroj animace: 9to5mac 

Kromě nové animace přináší watchOS 6 spoustu velmi zajímavých novinek v čele se samostatným App Storem přímo v hodinkách, ze kterého si budete moci stahovat aplikace přesně tak, jako je tomu třeba na iPhonu. Naleznete v něm dokonce i recenze či screenshoty, díky kterým si budete moci o aplikaci udělat velmi dobrý obrázek ještě před jejím stažením. Potěší i příchod nativní aplikace Diktafon či Kalkulačka, která majitelům Apple Watch prakticky od jejich vstupu na trh velmi chyběla.

watchOS 6

Dnes nejčtenější

.