Zavřít reklamu

Čekání je u konce. Po zhruba tři čtvrtě roce jsme se konečně dočkali zprovoznění EKG na Apple Watch Series 4 i v České republice a na Slovensku. Pokud tedy tyto hodinky máte i vy, neváhejte a aktualizujte na nejnovější operační systém, který právě tuto novinku odemyká. V následujících řádcích vám poradíme, jak přesně jí nastavit.

Nastavení EKG na Apple Watch Series 4 je nadmíru jednoduché. Poté, co hodinky a iPhone aktualizujete na nejnovější verzi operačního systému (tedy watchOS 5.2.1 a iOS 12.3), je nutné navštívit aplikaci Zdraví,  kde buď klepněte na Nastavení aplikace EKG (v případě, že se výzva zobrazí), nebo pokračujte do sekce Zdravotní data, kde zvolíte Srdce a budete pokračovat do sekce Elektrokardiogram (EKG). Zde vyplňte všechny potřebné údaje a stiskněte Pokračovat. Objeví se vám tutoriál, jak na hodinkách EKG využívat a k čemu je vlastně dobré. Jakmile si jej prohlédnete, ukončíte jej tlačítkem Hotovo a volià, vše je nastaveno. 

Postup nastavení ve fotkách:

Jakmile vše potřebné nastavíte, ve vašich Apple Watch bude dostupná a především plně funkční aplikace EKG. To už stačí jen jednoduše otevřít a prst ruky, na které nemáte Apple Watch, přiložíte na digitální korunku. Vyčkáte, než měření skončí, což poznáte podle animací na displeji hodinek (trvá zhruba 30 vteřin), a máte hotovo. Pokud jste měřili správně, měli byste nyní před sebou mít výsledky, které jsou pak dohledatelné ve Zdraví. Tak jednoduché to je. 

Související články

Dnes nejčtenější