Zavřít reklamu

Uprostřed minulého týdne vyšla nová aktualizace pro aplikaci Spotify, kterou si firma stojící za touto hudebně streamovací platformou pořádně zavařila. V rámci aktualizace totiž došlo k poměrně výrazné změně některých elementů uživatelského rozhraní, což vytočilo překvapivě velké množství uživatelů.

Víte, že je Spotify dostupné už i na Apple Watch?:

Aplikace Spotify v rámci poslední aktualizace přinesla změny v uživatelském rozhraní, zejména v sekci Knihovna, která je nyní zcela předělaná. Vývojáři do ní přidali dvě záložky a to Hudba a Podcasty. Ty však většinu uživatelů příliš nezajímají, i když se Spotify snaží v tomto ohledu prorazit. A právě tato snaha údajně stojí za násilnou změnou aplikace. S tím se pochopitelně nemohou uživatelé smířit, neboť s novými změnami je podoba vlastní knihovny a seznamů písniček velice nešťastně řešená.

Takto Spotify po novém updatu vypadá:

Na internetových fórech se po zveřejnění aktualizace strhla lavina negativních reakcí, ať už jde o Reddit či komentáře na Twitteru. Uživatelé si stěžují, že v nově upravené knihovně není možné vyhledávat za pomocí abecedního scrollování, že nový vizuální styl je velmi nepřehledný, že se na displej vejde mnohem méně informací než předtím, že je sekce Ndávno přehrávané předělaná tak, že je prakticky nepoužitelná a mnoho a mnoho dalších výtek vůči vůči krokům vývojářů.

Kromě stěžování na sociálních sítích a diskusních fórech uživatelé také vyhrožují, že kvůli této změně přejdou na konkurenční platformu Apple Music, která podobnými neduhy netrpí (byť i ona má své specifické problémy). Na webu je možné najít desítky příkladů, kdy uživatelé zrušili svůj Spotify účet a zahájili předplatné Apple Music.

Situace může na první pohled vypadat vyhroceně. Nespokojená minorita může na webu působit jako silná část uživatelské základny. Jaké jsou reálné reakce předplatitelů Spotify však ví jen firma samotná. A pokud začne opravdu docházet k úbytku předplatitelů, pravděpodobně bude muset dojít k nějaké změně. Jak na novou aktualizaci Spotify reagujete vy? Naštvaly vás změny, nebo je naopak nijak nepociťujete a aplikace se používá stejně, jako předtím?

Související články

Dnes nejčtenější