Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi uživatele, kteří ke streamování hudby používají Spotify, tak zbystřete. Pokud už Spotify používáte několik měsíců, anebo třeba i let, tak se na vašem iPhonu či iPadu může postupně zahlcovat cache. Ve většině případů má cache několik megabajtů, avšak postupem času se velikost cache může proměnit až v několik gigabajtů. U novějších zařízení tohle není až zase takový problém, pokud však ale vlastníte zařízení s menším úložištěm, tak určitě často svádíte souboj o každý megabajt. Právě smazání cache Spotify by vám mohlo s úložištěm alespoň trochu pomoci. Pojďme se proto podívat, jak na to.

Jak na iPhonu či iPadu smazat cache ze Spotify

Nejprve na vašem iOS zařízení otevřete aplikaci Spotify. Poté se ve spodní části aplikace, kde se nachází menu, přesuňte do kolonky Domů. Zde klikněte na ikonu ozubeného kolečka, které se nachází v pravé horní části displeje. Tím se dostanete do nastavení Spotify, kde můžete měnit například kvalitu hudby, aktivovat Data Saver a další. Vás však zajímá kolonka Uložení, kterou rozklikněte. Tady se zobrazí informace o tom, jak si vede vaše úložiště. Zobrazí se místo zabrané ostatními aplikacemi, poté část, kterou zabírají stažené skladby, mezipaměť (cache) a naposledy volné místo v úložišti. Jak si můžete všimnout, tak cache Spotify je v mém případě přes 3 GB. Pro vymazání stačí kliknout na tlačítko Vymazat mezipaměť. Poté už jen možnost potvrďte a je hotovo.

V mém případě měla cache aplikace Spotify 3 GB, což je opravdu úctyhodná hodnota. Na starších zařízeních s malým úložištěm často svádíte souboj s každým megabajtem a právě vymazání cache Spotify by vám mohlo pomoci. V případě, že se rozhodnete pro smazání cache se nemusíte bát o to, že byste přišli o stažené skladby – ty samozřejmě zůstanou tam, kde jsou.

Související články

Dnes nejčtenější