Zavřít reklamu

Již několik dní koluje médii zpráva o tom, že společnost T-Mobile nabídne svým zákazníkům přes letní prázdniny neomezená data. Co přesně tato výhodná nabídka obnáší a jak ji aktivovat?

Data pro všechny a jak je získat

Nabídka neomezených prázdninových dat je určena všem zákazníkům T-Mobilu, tedy jak majitelům tarifů, tak i předplacených karet. Balíček s názvem Neomezená data na léto lze aktivovat ode dneška, po třiceti dnech se automaticky deaktivuje a vy ho můžete opět aktivovat. Pro aktivaci neomezeného balíčku budete potřebovat aplikaci Můj T-Mobile, kterou si můžete stáhnout v App Store.

[appbox appstore id1386652007 ]

Pokud v aplikaci spravujete pouze své telefonní číslo, stačí na hlavní stránce aplikace zamířit zhruba do poloviny stránky, kde najdete upozornění na neomezená data na léto. Pak už jen klepnete na růžové tlačítko „Zapnout“ a aktivaci potvrdit. Během chvilky vám formou SMS či e-mailu přijde ještě potvrzení od operátora.

V případě správy více čísel v rámci programu Magenta musíte nejprve na hlavní stránce vybrat číslo, u kterého chcete data aktivovat, klepnout na něj, a poté v horní části okna klepnout na symbol „+“ v malém čtverci. Ve spodní části stránky v sekci „Speciální nabídky“ najdete položku „Neomezená data na léto“, kterou jednoduše aktivujete.

Ale pozor, neomezená mobilní data na léto vám půjdou zaktivovat pouze v případě, že nevyužíváte výhody plynoucí z rámcové smlouvy (tedy problém u většiny firem) či výhody ze smlouvy významného zákazníka. V obou těchto případech se vám nabídka na aktivaci v aplikaci jednoduše vůbec neobjeví.

Blýská se na lepší časy?

Přestože zmíněná akce T-Mobilu je prozatím omezená pouze na léto, zdá se, že se situace ohledně mobilních dat v ČR konečně začne postupně zlepšovat. Ředitel českého T-Mobilu Juraj Bóna se kupříkladu počátkem týdne nechal slyšet, že letní nabídkou chce posunout český datový trh kupředu – detaily ale nesdělil.T-Mobile začal od června po vzoru O2 nabízet možnost převodu dat do dalšího zúčtovacího období, zatímco konkurenční Vodafone pro změnu přispěchal s novými tarify, obsahujícími neomezená mobilní data – ovšem pouze za specifických podmínek.

Související články

Dnes nejčtenější