Zavřít reklamu

Mapy od Googlu jsou již řadu let zřejmě nejoblíbenějšími mapovými podklady a navigací na světě. Při pohledu na vylepšení, která do nich Google poměrně často přidává, se tomu však nelze divit. Jen před pár týdny jsme se dočkali například přidání radarů a rychlostních omezení, díky čemuž by mělo být cestování na silnicích přívětivější než doposud. Google však nešetří ani vylepšeními ze zcela jiného soudku. 

V Mapách se začnou v následujících týdnech zobrazovat informace o různých přírodních katastrofách, díky kterým může být potenciálně ušetřeno mnoho životů. K dispozici bude dle dostupných informací skutečně obrovské množství důležitých dat od přesně zakreslených katastrof v mapách, přes nouzová čísla pro danou oblast až po překlady základních frází jazyka dané země do vaší řeči. Pokud byste tedy například navštívili v následujících měsících Čínu, kterou by náhodou zasáhlo zemětřesení, v Google Mapách by se vám zvýraznila červeně zasažená oblast a epicentrum, dále by vám nabídly čísla na čínské tísňové linky a fráze, které byste mohli v případě potíží použít při komunikaci s místními. V případě povodní se zase v Mapách zaznačí zatopená území a dokonce i místa, která budou pravděpodobně zasažena velkou vodou v následujících hodinách či dnech. Díky tomu se jim tak budete moci vcelku jednoduše vyvarovat.

Není pochyb o tom, že podobné vylepšení pro Google Maps má obrovský potenciál v záchraně lidských životů, jelikož bude rozšiřovat de facto životně důležité informace velmi jednoduchou cestou a zároveň je shromažďovat na jednom místě. Zatímco v České republice a na Slovensku ji naštěstí tak často potřebovat nebudeme, v mnoha zahraničních státech se mohou stát Google Maps právě díky této funkci nepostradatelnou součástí telefonů. Vzpomeňme třeba na nedávné ničivé záplavy v Indii či Číně, které si vyžádaly spousty obětí. Snad se tedy Googlu podaří tato čísla snížit na minimum. 

Google Maps
Zdroj: Google

Související články

Dnes nejčtenější