Zavřít reklamu

Výlety na neznámá místa jsou pro mnohé z nás jednou z nejoblíbenějších činnosti, kterou lze ve svém volném čase provozovat. Zorientovat se na neznámých destinacích však může být často vcelku oříšek a to i přesto, že žijeme v moderní době a mapami v telefonu oplývá každý z nás. Právě tyto mapy totiž nemusí být mnohdy zcela přehledné a například při hledání památek či jiných turisticky atraktivních cílů tak kvůli tomu mohou nastat krušné chvilky. Těm se však nyní pokusí dát sbohem Google se svým nejnovějším vylepšením svých Maps. 

Novinka, kterou začal Google rozšiřovat v updatech svých map s číslem 5.29.8 pro iOS a potažmo 10.28.2 pro Android, funguje naprosto jednoduše. Pokud procházíte mapy větších měst, můžete si v nich nově všimnout poměrně výrazných velkých ikon značících právě různé památky či oblíbené turistické cíle – tedy například Buckinghamský palác, Westminster či Big Ben v Londýně či Vítězný oblouk v Paříži. Na tyto ikony lze samozřejmě tapnout prstem a nechat se tak k nim jednoduše navigovat, popřípadě se o nich dozvědět informace jako otevírací doba a podobně. Novinka je zatím k dispozici relativně krátce a tudíž ještě u obrovského množství památek ikony chybí. nicméně je více než pravděpodobné, že na této věci Google do budoucna výrazně zapracuje a pokusí se je na co nejvíce míst doplnit. Přesto však nelze počítat s tím, že se ikony dočká naprosto každá památka – tedy minimálně ne ze začátku. 

Uvidíme, jaké novinky si pro své Maps připraví Google do dalších týdnů. Faktem však je, že v posledních měsících nasadil novinkové tempo skutečně zběsilé a své mapy díky němu o pěkných pár úrovní zlepšil. Škoda jen, že některé novinky se rozšiřují skutečně pomalu, kvůli čemuž si je tak mnozí z nás užívají až dlouhý týdny či měsíce po jejich představení. Ostatně, v době psaní tohoto článku nám update 5.29.8 App Store ještě také nenabízel, byť mnozí uživatelé ze zahraničí už památkové ikony hltali.  

Související články

Dnes nejčtenější