Zavřít reklamu

I když je možnost přidání hudby do Instagram Stories starou záležitostí, tak někteří uživatelé stále neví, jak na to. Nedávno jsem si na mé Instagram Stories přidal příspěvek s úsekem hudby a na další den se mě jeden z mých kamarádů zeptal, jak jsem to vlastně udělal. Pro ty, co neví, o čem je řeč – pokud například natočíte nějaké video a chcete do něj přidat hudbu, tak se nemusíte obtěžovat se složitým vkládáním hudby do příspěvku v nějakém externím programu. Jednoduše stačí video přidat do Instagram Stories a zde si můžete vybrat hudbu. Dokonce si i můžete zvolit, jaký úsek ze skladby chcete použít. Vrhněme se tedy na věc a pojďme se podívat, jak na to.

Jak vložit do Instagram Stories hudbu

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či na iPadu, otevřete aplikaci Instagram. Poté klikněte na ikonu fotoaparátu v levém horním rohu. Zde poté klasicky použijte gesto přejetí zdola nahoru, abyste si mohli přidat video či fotografii z galerie na Instagram Stories. Samozřejmě, pokud video ještě nemáte, tak si jej přímo v Instagramu můžete natočit – záleží na vás. Poté, co si video vyberete, se zobrazí náhled příspěvku. Zde klikněte v pravém horním rohu obrazovky na ikonu samolepky. Zobrazí se seznam všech „nálepek“, které si můžete k videu přidat. Nás v tomto případě zajímá nálepka Hudba, na kterou klikneme. Zde už si stačí vybrat skladbu, kterou chceme přidat. Poté už si jen stačí pomocí spodního posuvníku přesunout úsek tam, kde se vám to bude vzhledem videu a skladbě hodit. Jakmile budete spokojeni, tak klikněte v pravém horním rohu na Hotovo. Poté už jen stačí stisknout tlačítko Poslat a sdílet vaše Insta Storie s veřejností.

Na závěr jen podotknu, že v „databázi“ skladeb se rozhodně nenachází všichni autoři světa. Pokud byste tedy chtěli k videu přidat nějakou skladbu od českého autora, je možné, že ji v seznamu nenajdete. K hudbě si samozřejmě můžete poté ještě přidat další „samolepky“, díky kterým můžete video či fotografii vylepšit – fantazii se meze nekladou.

Instagram logo

Související články

Dnes nejčtenější