Zavřít reklamu

[Aktualizace]: Děkujeme všem za obrovský zájem o soutěž. V pondělí ráno jsme jí ukončili (viz. komentář v diskuzi), výherce vyhlásíme v průběhu týdne. 

Přenášení souborů mezi iPhonem a počítačem je stále věc, kterou většina z nás občas praktikuje. I když se postupně všechno směřuje na iCloud a jiné cloudové služby tak, abychom v budoucnu už nikdy nemuseli sahat po kabelu, takové doby se dočkáme až za několik let. Pro přenášení souborů většina z nás používá program iTunes přímo od jablečné společnosti a není žádnou novinkou, že ne každému iTunes vyhovuje. Pro někoho se může zdát pomatený, v některých případech vám nedovolí si do zařízení něco zkopírovat a zároveň je nutné, abyste byli vždy na stejném počítači, chcete-li synchronizovat hudbu. Jde to ale i mnoho jednodušeji.

Skvělou alternativou za iTunes je WinX MediaTrans od společnosti Digiarty, který osobně už pár týdnů používám a musím říct, že je opravdu parádní. Na našem portálu už se objevilo několik recenzí na programy od Digiarty, například WinX DVD, či jiné a všechny programy jsou opravdu super. Vše je naprosto jednoduché, soubory a především hudbu můžu přetahovat z jakéhokoliv počítače a nemusím řešit složité nastavování v iTunes. Pojďme se tedy společně podívat, jak jednoduše můžete pomocí WinX MediaTrans přenášet mezi iPhonem a vaším počítačem fotky, videa, hudbu a další soubory. Na závěr jsme si pro naše čtenáře připravili soutěž o AirPody, a proto tento článek určitě dočtěte až do konce.

Jak přenášet fotky mezi iPhonem a počítačem pomocí programu WinX Media Trans

Spusťte program MediaTrans a z úvodní obrazovky klikněte na možnost Photo Transfer. Připojte vaše zařízení k počítači, a poté si vyberte fotografie, které chcete exportovat. Jakmile máte vybráno, tak stačí v horním menu kliknout na tlačítko Export. Poté už si pouze zvolte, kam chcete fotky exportovat a je hotovo – nyní už stačí pouze počkat. Pokud na vašem zařízení fotíte do formátu HEIC, MediaTrans tyto fotografie převede do JPG a v případě LivePhotos se uloží samotná fotografie a soubor MOV, pomocí kterého si můžete LivePhoto spustit.

Pokud chcete importovat fotografie do iPhonu, tak klikneme na úvodní obrazovce na tlačítko Photo Transfer a připojíme zařízení k počítači. Poté v horním menu klikneme na možnost Add Photos, vybereme fotografie, které chceme přidat a potvrdíme volbu stiskem OK. Poté už pouze v pravé dolní části obrazovky klikneme na Sync a počkáme, dokud se fotografie synchronizují.

Jak přenášet hudbu mezi iPhonem a počítačem pomocí programu WinX Media Trans

Spustíme program MediaTrans a z úvodní obrazovky vybereme možnost Music Manager. Vybereme si skladby, které chceme z iPhonu exportovat, a klikneme v horním menu na tlačítko Export. Vybereme si cestu, kam chceme fotografie exportovat, volbu potvrdíme a vyčkáme, dokud se export nedokončí. Pokud je nějaká skladba DRM uzamčená, na počítači si ji nespustíte, avšak MediaTrans zvládne tyto skladby odemknout.

V případě, že si chcete do iPhonu přidat hudbu, tak na úvodní obrazovce opět klikněte na Music Manager a připojte zařízení k počítači. Poté v horním menu kliknětee na Add Music, vyberte hudbu, kterou chcte importovat a stiskněte tlačítko OK. Poté už jen stačí v pravém dolní rohu kliknout na velké tlačítko Sync. Pokud do iPhonu importujete formáty, které iPhone neumí přehrát, tak je MediaTrans automaticky převede do MP3/AAC.

Soutěž o AirPody

Pokud jste došli až na konec tohoto článku, máte možnost se zúčastnit soutěže o AirPody. Vše, co pro zapojení do soutěže musíte udělat je, abyste pod tento článek napsali, proč byste zrovna vy měli vyhrát a k čemu byste v případě výhry AirPody využili. Kromě odpovědi nám do komentářů napište i mail popřípadě Facebook, na který vás máme v případě výhry kontaktovat. Výherce vybereme na začátku příštího týdne. Zároveň můžete získat program WinX MediaTrans naprosto zdarma, avšak bez podpory nových verzí. Pro vyzvednutí licence zdarma stačí kliknout na tento odkaz.

WinX Media Trans FB

Dnes nejčtenější