Zavřít reklamu

Jedním z největších neduhů MacBooků představených v posledních letech jsou bezesporu jejich klávesnice. Ty mohou sice být díky nového motýlkovému mechanismu uchycení nižší než jejich předchozí generace a psaní na nich je tak pro mnohé uživatele pohodlnější, z provozu je však vyřadí jakákoliv miniaturní nečistota, která se pod klávesy dostane. Přestože se tento problém Apple snaží vyřešit jejich neustálým vylepšováním, vymýtit se jej bohužel zatím nepodařilo. Uživatele tak může těšit alespoň fakt, že mohou v případě problémů využít bezplatný opravný program a klávesnice tak opět vzkřísit a to bez ohledu na záruku. A právě ten se ode dnešního dne vztahuje na úplně všechny MacBooky s motýlkovým typem klávesnice. 

Kromě představení nového MacBooku Pro dnes Apple zaktualizoval informace týkající se opravného programu MacBooků s motýlkovými klávesnicemi, přičemž do sekce podporovaných zařízení přidal vloni představený MacBook Air (2018), MacBook Pro (2018) a samozřejmě i MacBook Pro (2019). Na všechny tyto stroje se sice nyní vztahuje záruka, takže při problémech s klávesnicí by vám je Apple stejně opravil, avšak díky zařazení do programu si všechny tyto stroje užijí bezplatnou podporu v případě poruchy klávesnice po dobu čtyř let od zahájení prodejů. 

Zatímco v případě loňských modelů se jedná o krok očekávaný, u MacBooku Pro (2019) se to tak úplně říci nedá. Apple se totiž ve své tiskové zprávě chlubí tím, že jeho klávesnici opět mírně vylepšil a ta je teď tak ještě spolehlivější než u předešlých modelů. Jak se však zdá, stoprocentní stále bohužel není a tudíž Apple raději na seznam podpory zařadil i tento model. Na detailnější informace o vylepšené klávesnici si ale samozřejmě budeme muset počkat pár týdnů či měsíců. 

Související články

Dnes nejčtenější