Zavřít reklamu

Konkurenční boj mezi výrobci smartphonů prakticky nemá mezí. Už dávno neplatí, že by spolu společnosti soupeřily “jen” v tom, která nabídne lepší procesor, vyšší RAM paměť či jemnější displej. Boje se přesunuly například i do reklam, ve kterých si dávají výrobci za cíl prakticky jen co největší zesměšnění jejich konkurenta a to ideálně poukázáním na největší nedostatek jeho produktu. Na toto bojiště nyní opět zavítal i Google, který se Applu vysmívá za mizerné noční fotky z jeho drahých iPhonů. 

Fotoaparáty iPhonů jsou již řadu let označovány za jedny z nejlepších, které můžete ve smartphonech nalézt, jelikož za dobrého světa dokáží fotit náramně. Pokud však světlo ideální není, fotky už bohužel tak přesvědčivé nejsou. Právě na fotky za šera či tmy se však začíná upínat čím dál více výrobců, kteří jsou mnohdy velmi úspěšní a díky pokročilým technologiím zvládají jejich smartphony fotit tyto fotky s grácií. Mistrem noční fotky je i Google, který si díky ní v minulosti z Applu již několikrát utahoval a jak se zdá, stále nemá dost. Minulý týden totiž vypustil dva nové levné smartphony, konkrétně model 3a a 3a XL, jejichž cenovka je více než dvojnásobně nižší než je cenovka 5,8” prémiového iPhonu v základní variantě, avšak v nočních fotkách jej překonávají. Tedy alespoň to tvrdí billboardy, které se začaly objevovat v USA a fotoaparát Pixelu s iPhonu porovnávají. 

Brzký konec

Podobným legráckám na účet Applu by měl být již brzy konec. Letos na podzim bychom se totiž měli dočkat představení iPhonu s trojitým fotoaparátem, který by měl mimo jiné zajistit právě daleko lepší fotky při horších světelných podmínkách. Objektiv navíc by ale měl být vzpruhou i pro portrétní režim, který by měl být opět o poznání kvalitnější. Všechny jeho přednosti se ale dozvíme samozřejmě až od Applu v září.

Související články

Dnes nejčtenější