Zavřít reklamu

Ani poslední hodiny před oficiálním představením nových operačních systémů v čele s iOS 13 nejsou na úniky informací o nich strohé. Světlo světa totiž nyní spatřila fotografie, která potvrzuje příchod vymodlené novinky právě do iOS 13. Jedná se konkrétně o přepracovaný indikátor hlasitosti. 

Doposud uniklé screenshoty z iOS 13:

Nynější podoba indikátoru hlasitosti je podle mnoha jablíčkářů naprosto otřesná a to zejména kvůli své velikosti. Jakmile totiž uživatel mění hlasitost postranními tlačítky a zaktivuje tak indikátor, ten překryje na relativně dlouhou dobu značnou část displeje a de facto tak znemožní jeho používání. Po jeho přepracování proto mnozí volají již řadu let, avšak až doposud neúspěšně. S příchodem iOS 13 se to však konečně změní. Leaker Benjamin Geskin totiž získat fotku iPhonu s iOS 13, na kterém je nový indikátor zaktivován. Prohlédnout si ji můžete pod tímto odstavcem. 

Jak můžete sami vidět, indikátor hlasitosti vyvolaný bočními tlačítky je stejný jako ten, který je dostupný v ovládacím centru. Ani toto řešení však není alespoň podle fotky tak úplně šťastné, jelikož zabírá značnou část displeje a navíc nehezky zasahuje do stavového řádku. Podle Geskina je však možné, že se jedná jen o jednu z verzí, které Apple v uplynulých měsících testoval a tudíž se můžeme večer dočkat něčeho zcela jiného. Každopádně už to, že se s indikátorem pracuje, potvrzuje, že se 100% dočkáme jeho přepracování. 

A jak byste si indikátor hlasitosti v iOS 13 představovali vy? Bylo by podle vás toto řešení snesitelnější než nynější verze, nebo jste naopak zastánci nynější klasiky? Dejte nám vědět do komentářů. 

Související články

Dnes nejčtenější