Zavřít reklamu

Může se zdát, že tvůrcům počítačových her občas dochází nápady a jen se recyklují známé recepty na hry ze všech možných žánrů. Avšak občas se objeví opravdu neskutečně originální a zajímavý titul, který nelze přirovnat k žádné jiné hře. Řeč je o indie záležitosti File://maniac, kterou lze směle označit za jeden z nejzajímavějších počinů posledních let.

Hra je dostupná na počítače s operačním systémem macOS i Windows a velmi důležitou součástí hratelnosti bude Finder, případně Průzkumník. File://maniac ovládáte myší, ale nevystačíte si jen s oknem přímo se hrou, využívat budete muset právě již zmíněný Finder. V něm budete ve složce se hrou různým způsobem upravovat soubory. Některé přesunete do jiné složky, jiné zcela smažete a další přejmenujete tak, jak vás bude úkolovat hlavní postava hry.

File://maniac je detektivní thrillerová adventura, ve které se ujmeme role detektiva, který řeší zapeklitý případ. Netradiční hratelnost můžeme prezentovat například na příkladu přestřižení drátů. Detektiv vám řekne, že je potřeba přestřihnout červený dát. Vy tedy musíte najít složku se soubory pojmenovanými podle barev drátů a ten s názvem „red_wire“ zkrátka vymažete. Nemusíte mít samozřejmě strach, že byste si nějakým způsobem poškodili počítač, operovat totiž budete pouze přímo ve složce se hrou.

Hru si můžete stáhnout na oficiální stránce a vyzkoušíte ji i zcela zdarma. Tvůrci totiž nechají rozhodnout vás, kolik za hru zaplatíte a částka může být i nulová. Nicméně pokud vám tento netradiční koncept hry připadá zajímavý, rozhodně stojí za to tvůrcům alespoň něco málo přispět. File://maniac je totiž pouze jakousi první kapitolou (navíc zatím ne zcela dodělanou) a studio Born Frustrated Studio plánuje vytvořit se stejným konceptem celou sérii her, které spolu svým dějem nebudou vůbec souviset.

Související články

Dnes nejčtenější