Zavřít reklamu

Pokud jste před používáním macOS využívali operační systém Windows, tak jste nejspíše byli zvyklí na klasický průzkumník souborů. Ten je v macOS samozřejmě k dispozici také, pod jménem Finder a pracujeme s ním každý den. Možná jste ale narazili na malý problém, který osobně vadil i mně. Ve Windows se v horní části průzkumníku zobrazuje, na jakém disku a v jaké složce se zrovna nacházíte. Na Macu je to však jinak. Finder totiž zobrazuje pouze název složky, ve které se zrovna nacházíte. Cestu k ní byste už hledali marně. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak jednoduše můžete v horní části Finderu zobrazit kompletní cestu, kde se nachází právě otevřená složka.

Zobrazení kompletní cesty ke složkám

Pokud chcete na vašem macOS zařízení nastavit, aby se v horní části Finderu zobrazovala kompletní cesta ke složce, a ne pouze její konkrétní název, tak postupujte následovně. Spusťte aplikaci Terminál – ten najdete buď v Aplikacích v podsložce Jiné, anebo jej aktivujete pomocí Spotlightu napsáním „Terminál“ do textového pole. Jakmile Terminál spustíte, tak si zkopírujte příkaz níže:

defaults write com.apple.finder _FXShowPosixPathInTitle -bool YES; killall Finder

A poté jej do Terminálu vložte. Po vložení stiskněte klávesu Enter, aby se příkaz vykonal. Je možné, že obrazovka Macu problikne. Ničeho se však nelekejte, jelikož během několika sekund se vše vrátí do pořádku. Nyní si můžete vyzkoušet, zdali vám zobrazení kompletní cesty ve Finderu vyhovuje. Pokud ne, tak se vraťte zpět do Terminálu a použijte příkaz níže:

defaults write com.apple.finder _FXShowPosixPathInTitle -bool NO; killall Finder

Poté jej opět vložte a potvrďte klávesou Enter. V případě, že vám z nějakého důvodu zobrazení kompletní cesty nevyhovuje, tak takto se můžete vrátit zpět do původního zobrazení.

I já jsem před několika lety ještě fungoval na operačním systému Windows a byl jsem zvyklý na to, že mi průzkumník zobrazoval celou cestu k souboru, anebo ke složce. Jakmile jsem přešel na macOS, tak jsem si původně tuto změnu nikterak neuvědomil, později jsem však ale zjistil, že mi zobrazení celé cesty ke složce schází. Naštěstí ale existuje postup, který jsem ihned využil a věřím, že pomůže i mnohým z vás.

komplet_cesta_macos_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.