Zavřít reklamu

Ako sa zdá, Apple si už nedokáže poradiť s emulátormi tak dobre ako v minulosti, a teraz môžeme aspoň jedenkrát za mesiac vidieť v App Store aplikáciu, ktorá v sebe ukrýva emulátor pre niektorú zo starších herných konzol, prípadne handheldov. Stalo sa to v prípade Gameboy Advance, stalo sa to v prípade Nintendo DS, a najnovšie sa to stalo aj v prípade legendárneho SNES. Do App Store sa dostala ďalšia aplikácia, tentoraz pod menom Remote File Manager. A ako ukazuje jej názov, aplikácia považuje sama seba za správcu súborov.

Aplikácia je však omnoho inteligentnejšia ako sa mohlo spočiatku zdať, a tak miesto klasickej možnosti sledovať dokumenty, obrázky a videá, táto aplikácia umožní hrať aj hry zo SNES. Všetky súbory pritom musia byť vo formáte SMC, a musia byť nahrané buď na vašom Dropbox úložisku alebo na FTP serveri. Po prepojení aplikácie s úložiskom je možné kedykoľvek k nemu pristupovať, a získať tak mimo iného aj možnosť hrať hry zo Super Nintendo Entertainment System.

Nespornou výhodou tohto emulátoru je podpora herných ovládačov. Spomínate si na našu recenziu Steelseries Zeemote, alias Free Mobile Wireless Controller? Ten síce nepodporuje väčšinu hier na App Store, no vďaka Remote File Manager a jeho SNES emulátoru máte možnosť si vychutnať nostalgický moment pri hraní Super Mario World. Samotná aplikácia stojí 0,89€ a v tejto chvíli je dostupná na App Store. Nebude však zrejme trvať dlho, kým ju Apple stiahne a zbaví sa akýchkoľvek zmienok o nej. V takom prípade odporúčame zálohovať si aplikáciu na váš počítač.

Související články

Dnes nejčtenější