Zavřít reklamu

Steve Jobs je nepochybně modlou pro obrovské množství lidí, kteří ho považují za největšího vizionáře moderní doby. I díky němu se vešly tisíce písniček do kapsy u kalhot, na svém telefonu nepotřebujeme tlačítka a tablety bereme jako naprosto běžnou součást mnoha domácností. A nyní se zakladatel Applu dočkal vlastní sochy.

Postaral se o ni čilský umělec Sebastian Errazuriz. Nejedná se o jeho jediný podobný počin, protože už k příležitosti chystané výstavy vytvořil například Marka Zuckerberga, Elona Muska coby raněného anděla nebo Jeffa Bezose jedoucího na koni. Socha Steva Jobse působí z těchto tří nejpřirozenějším dojmem. Jobs je na ni vyobrazen v pro něho typických riflích, roláku a botách New Balance jak sedí a soustředí se na svůj iPhone, který drží v ruce.

Sochu pojmenoval Errazuriz příznačně The Prophet – Prorok. Jeho výtvory jsou nejčastěji v klasickém římském stylu a umělec tím dává návštěvníkům výstavy těchto soch najevo svůj názor na rizika dnešní digitální doby. Aktuální výstava s názvem The Beginning of the End (Začátek konce) bude zahájena 1. května a její ukončení je naplánováno na 24. května. Návštěvníci ji najdou v The Elizabeth Collective v New Yorku.

Errazuriz řekl, že právě Jobsovu sochu vytvořil jako první a pojmenování Prorok samozřejmě není náhodné. Podle něho se Jobs postaral o kompletní změnu našich životů pomocí jeho iPadů. Od té doby prý mají lidé větší nutkání neustále reagovat na ostatní. Umělec dokonce přirovnal tuto změnu k začátku nového náboženství.

Kromě soch můžeme na umělcově instagramu obdivovat i celou řadu dalších zajímavých výtvorů. Která z jeho prací vás zaujala nejvíce?

Související články

Dnes nejčtenější