Zavřít reklamu

iPady lze skvěle využít nejen jako náhradu za počítač či smartphone, ale i jako externí displej vašeho Macu. To je však v tuto chvíli možné jen za relativně náročných propojení buď skrze kabely či softwary, kterých je na trhu relativně velké množství. Podle zdrojů vývojáře Guilherma Ramba se ale Apple chystá přijít v macOS 10.15 s vlastním řešením. Přání spousty jablíčkářů, kteří přesně po takovém vylepšení již dlouho volají, se tak zřejmě naplní. 

iPady dostanou s příchodem této novinky v macOS 10.15 nový rozměr: 

Novinka, která se zatím ukrývá pod kódovým označením “Sidecar”, by měla být softwarovým řešením umožňujícím odeslat nebo chcete-li sdílet na iPad či jiný kompatibilní produkt konkrétní okno či aplikaci z Macu, díky čemuž by se měla celkově pracovní plocha velmi slušně rozšířit. Vše by navíc mělo být skutečně velmi jednoduché, jak je u Applu zvykem. Veškeré možnosti tohoto sdílení bychom měli být schopni navolit přes jednoduché menu, které nám umožní navolit, kde se daný prvek zobrazí. 

Poměrně zajímavé je i to, že by toto řešení nemělo fungovat jen jako jakési rozšíření plochy. U iPadů s podporou Apple Pencil by totiž mělo jít zobrazené prvky na jejich displeji i editovat a zeditované je i navracet do Macu. Pokud vám tedy u jablečných počítačů chybí dotyková obrazovka právě kvůli tomu, že byste na nich čas od času potřebovali něco doladit pomocí Apple Pencil, zřejmě vám Apple již brzy nabídne řešení. Z iPadu se totiž de facto stane tablet typu Wacom. 

Zda jsou informace pravdivé či nikoliv se dozvíme již zhruba za měsíc a půl na vývojářské konferenci WWDC. Na její úvodní Keynote totiž Apple každoročně představuje své nové softwary v čele s iOS a macOS. Kromě nich bychom se ale mohli letos dočkat i poodhalení nového Macu Pro, na kterém Apple podle svých slov již nějaký ten pátek intenzivně pracuje. 

Související články

Dnes nejčtenější