Zavřít reklamu

Klávesnice Magic Keyboard jsou mezi uživateli produktů od Applu velmi slušně oblíbené. Mnozí z nich však poukazují na to, že mají již řadu let stejný nebo minimálně velmi podobný design a je na čase přijít s revolučními změnami, které tyto klávesnice zatraktivní. Jednou z nich by mohl být i integrovaný Touch Bar v její horní části, se kterým si Apple alespoň dle patentových přihlášek již řadu let pohrává. A právě další takovou patentovou přihláškou se připomíná i nyní. 

První patenty pojednávající o tomto produktu se objevily již v roce 2017 a staly se základními stavebními kameny pro různé koncepty. Od té doby nám Apple Magic Keyboard s Touch Barem patenty hned několikrát připomněl, avšak vždy se jednalo prakticky o totéž. I v nově zaregistrovaném patentu totiž “jen” upřesňuje detaily tohoto OLED panelu, který by stejně jako na MacBoocích zobrazovat relevantní nabídku možností. Rozměry a ani nic podobného však neuvádí. 

Přestože by bylo podobné vylepšení klávesnice mnohými uživateli velmi vítané, zřejmě bychom se museli smířit i s určitými kompromisy. Tím největším by zřejmě byla výdrž, která by se kvůli neustále svítícímu Touch Baru zhoršila, pokud by tedy Apple zanechal v klávesnici stejnou baterii. Určitou překážkou by mohla být i cena, která by byla velmi pravděpodobně velmi vysoká. Ostatně, i klasické klávesnice od Applu jsou poměrně drahé a implementace Touch Baru by je logicky vyšponovala ještě výše. Otázkou však je, zda vůbec Touch Bar za nějaké velké připlácení stojí. Objevují se totiž i názory, že se jedná o naprostou zbytečnost, kterou by mohl Apple ze svých MacBooků klidně stáhnout. 

Zda se podobné klávesnice dočkáme či nikoliv v tuto chvíli samozřejmě oficiálně potvrzené není. Vzhledem k tomu, že se patenty na toto téma jen a jen množí se ale nezdá její příchod jako nereálný – ba naopak. Například novému Macu Pro by přepracované periferie určitě slušely. A kdo ví, třeba se jich již brzy skutečně dočkáme. Odhalení Macu by totiž mohlo proběhnout již na WWDC. 

Související články

Dnes nejčtenější