Zavřít reklamu

Technologii  Face ID najdete v současné době u všech nejnovějších iPhonů, stejně jako u řady novějších iPadů. Řada analytiků se shodla na tom, že Macy s Face ID na sebe nenechají dlouho čekat. Napovídá tomu i nejnovější patentová žádost, podaná společností Apple u evropského patentového úřadu. Ta kromě zavedení Face ID naznačuje i možné zavedení Touch Baru u klávesnice Magic Keyboard.

Koncept modulárního Macu Pro (Curved):

Spekulace o tom, že by Apple mohl vydat aktualizaci své Magic Keyboard, obohacenou o Touch Bar, se poprvé objevily v roce 2017. Hovořilo se mimo jiné také o tom, zda nové klávesnice budou disponovat i funkcí Touch ID, a pokud ano, jakým způsobem budou spolupracovat s Macem. V dnešní době najdeme snímač otisků prstů téměř u všech současných laptopů z produkce Applu. iMac a Mac mini ale v tomto směru zůstávají mimo.

Nejnovější patent ale naznačuje, že Apple do obou zmíněných modelů zakomponuje technologii Face ID. Od technologie, použité u iPhonů a iPadů, se ale patentová žádost liší tím, že neobsahuje zmínku o TrueDepth kameře ani 3D mapování – namísto toho v ní vysloveně figuruje skener sítnice.

S touto konkrétní patentovou žádostí to pochopitelně může dopadnout stejně, jako s řadou jiných patentových žádostí, podaných Applem, a výsledný produkt nemusí nikdy spatřit světlo světa – případně se ho dočkáme až za několik let. Server Patently Apple nicméně poznamenal, že počet patentů, uvedených v žádosti, stoupl z původních dvanácti na 106 – to by mohlo znamenat, že zmíněnou technologii nakonec Apple opravdu uvede do praxe. Technologie skenování sítnice je úspěšně využívaným a velmi bezpečným systémem, který by mohl být v praxi ještě spolehlivější, než Face ID.

Již dříve se  objevily zprávy o tom, že by společnost Apple mohla vydat modulární Mac Pro spolu s Apple displejem – právě tento model je nejžhavějším pravděpodobným kandidátem na implementaci technologie Face ID, zmíněné v patentové žádosti.

Související články

Dnes nejčtenější