Zavřít reklamu

Pokud se dnes rozhodnete pro nákup iPhonu XS, popřípadě jeho většího bratříčka XS Max, na výběr dostanete ze zlaté, stříbrné a vesmírně šedé varianty. V předešlých dvou letech však Apple své smartphony vždy na jaře přebarvoval do (PRODUCT)RED, tedy červeného kabátku, který jednak vypadá skutečně parádně, ale také podporuje dobrou věc. Koupí tohoto modelu totiž přispějete na boj proti nemoci AIDS, která je převážně v zemích třetího světa velmi rozšířená. Otázkou však zůstává, zda se přebarvení dočkáme i letos. 

Při pohledu do kalendáře zjistíme, že jsme se dnešním dnem dostali již do poloviny měsíce dubna, což značí jediné – jaro začíná nabírat na obrátkách. Kalifornský gigant však své červené iPhony v minulých letech zpravidla představoval hned z kraje jara. V případě iPhonu 7 se k tomu totiž uchýlil již 21. března 2017 a u iPhonu 8 pak již 9. dubna 2018. Pokud by se tedy rozhodl svůj iPhone přebarvit do červené, jednalo by se o nejpozdější představení tohoto modelu za dobu, kdy se do této akce tímto způsobem zapojuje. Na tom by zřejmě nebylo nic špatného, kdyby ovšem v minulém roce nepřebarvil “jen” iPhony 8 a 8 Plus, zatímco prémiový X nechal jen ve vesmírně šedé a stříbrné variantě. 

Kdyby se Apple přidržel stejné strategie, což se zdá být vcelku pravděpodobné, měl by u vloni představených modelů již dávno splněno. (PRODUCT)RED kampaň by totiž “odbyl” iPhonem XR, který se právě v tomto odstínu prodává a to dokonce již od svého představení, čímž bezesporu zajistil fondu daleko větší příjem, než kdyby začal tento odstín u jakéhokoliv vloni představeného iPhonu Apple prodávat nyní – tedy zhruba pět měsíců před představením iPhonů nových. Launch nové barvy se pak zdá být nepravděpodobný i kvůli tomu, že pokud by se k němu Apple chystal, zřejmě by proběhl v týdnu před první letošní Keynote, kdy jsme se právě představování novinek dočkali. Tento termín by totiž parádně zapadl i mezi termíny z minulých let. 

Že se přebarvení modelů XS zřejmě nedočkáme víceméně (ne)potvrzují i zahraniční zdroje, které se tomuto tématu vůbec nevěnují. V uplynulých měsících jsme se totiž dočkali jen jednoho jediného úniku pojednávajícím o (PRODUCT)RED iPhonech XS, který se navíc týkal jen a pouze Číny. V minulých letech se však o těchto modelech a jejich příchodu spekulovalo daleko více a i úniků bylo tím pádem o poznání víc. Stoprocentní jistotu jejich příchodu jsme pak měli již dva dny předem, kdy záměr Applu prozradili zaměstnanci jednoho amerického operátora, kterým se dostal dokument odtajňující novou barevnou variantu do rukou dříve než měl. 

Pokud tedy stále čekáte na příchod (PRODUCT)RED iPhonu XS či XS Max, zřejmě byste již měli své naděje pomalu uhasit. Ačkoliv se v tuto chvíli samozřejmě nedá se stoprocentní jistotou říci, že se tyto modely neobjeví, zda se tato varianta čím dál pravděpodobnější a já osobně bych na ní i vsadil. Snad se tedy dočkáme nových barevných variant alespoň v září u iPhonů 11. Červený kabátek na prémiovém modelu by totiž mnohým z nás rozhodně nevadil. 

Související články

Dnes nejčtenější