Zavřít reklamu

Apple pomocí zařízení s označením PRODUCT(RED) už 10 let podporuje programy proti šíření AIDS. Tyto programy zajišťují poradenství, testování a léky bránící přenosu HIV. Celkově už takto Apple vybral přes 130 milionů dolarů. Nejznámějším produktem je v těchno dnech nedávno představený červený iPhone 7, zařízení s označením PRODUCT(RED) je ale daleko víc. V tomto článku se podíváme na několik z nich.

1. PRODUCT(RED) Mac Pro

Koupě Macu Pro není levnou záležitostí už sama o sobě, pokud tento profesionální počítač zabalíte do červené barvy a přidáte logo PRODUCT(RED), cena se může vyšplhat do závratných výšin. Vytvořen byl Jony Ivem a jeho nejlepším kamarádem – Marcem Newsonem. Na celém světě je PRODUCT(RED) Mac Pro jen jeden jediný a prodal se v roce 2013 v aukční síňi Sotheby’s za necelý milion dolarů. Kromě Macu Pro se na aukci také prodaly zlaté EarPods za 471 000 dolarů, fotoaparát Leica za 1

805 000 dolarů nebo stůl (The (RED) Desk) za 1 685 000 dolarů (oboje bylo navrženo Jony Ivem a Marcem Newsonem).

2. (PRODUCT)RED iPod nano

Za „červeným“ iPodem stojí Steve Jobs a zpěvák Bono (U2). Bono byl jedním z hlavních lidí, kteří stáli za (PRODUCT)RED, požádal tak Steva, zda by Apple nemohl vytvořit speciální iPod pro charitu. V Cupertinu už dříve vytvořili speciální iPod v edici skupiny U2 (skupina se podílela i na reklamě pro iPod). Steve však tímto nápadem nebyl příliš nadšený, hlavně mu vadilo, že iPod by se jmenoval (APPLE)RED. Měl pocit, že by jméno „jeho“ společnosti tak bylo utlačeno do pozadí. Nakonec se tak limitovaný hudební přehrávač jmenoval iPod nano (PRODUCT) RED Special Edition.

3. (PRODUCT)RED iPhone 7 a 7 Plus

Tuto edici iPhonu 7, kterou Apple představil v březnu snad nemusíme nikomu představovat. Řada lidí si stěžuje na přední stranu telefonu, vytýká Applu, že zvolil bílou barvu. Pokud by vás zajímalo, jak by iPhone 7(PRODUCT)RED vypadal s černou čelní stranou, zde najdete obrázky/videa.

4. PRODUCT(RED) iPod shuffle

Mezi jedno z nejlevnější zařízení s označením (PRODUCT)RED jistě patří iPod shuffle 4. generace. Jelikož iPod shuffle je tak malý (nemá ani displej) může vážit pouhých 12,5 gramu. Ovládání je zajištěno jen pomocí tlačítek a VoiceOver.

Nejhorší – PRODUCT(RED) Smart Battery Case pro iPhone

Smart Battery Case je jedním z nejnáviděnějších produktů po stránce designu, které Apple v posledních letech představil. Tento kryt má zvýšit výdrž baterie vašeho iPhonu, bohužel se ale neobešel bez nevzhledného hrbu. Zvolený odstín červené barvy na kráse také přiliš nepřidal. Alespoň, že jde část výtěžku z prodeje na charitu.

Série Product RED

Zdroj: Cult of Mac

Dnes nejčtenější

.