Zavřít reklamu

Společnost Disney představila svou očekávanou streamovací službu, která má konkurovat gigantům, jako je třeba Netflix. Služba bude fungovat na bázi měsíčního předplatného, které společnost stanovila na 6,99 dolaru. Touto cenou se služba Disney+ zařadila mezi nejlevnější streamovací služby na trhu.

Ve Spojených státech bude služba Disney+ oficiálně spuštěna 12. listopadu letošního roku. Společnost Disney podle svých vlastních slov věří, že v roce 2024 dosáhne počet předplatitelů její streamovací služby 90 milionů. Na její úspěch by mohlo mít nemalý vliv i rozhodnutí exkluzivně odvysílat všech třicet sérií populárního animovaného seriálu Simpsonovi.

Podobně jako konkurenční Netflix bude i Disney Plus zcela bez reklam a uživatelé si budou moci stáhnout obsah pro pozdější offline zhlédnutí. Diváci se mohou těšit nejenom na klasiku z dob počátků společnosti, ale i na žhavé novinky, na programu ale bude také dokumentární seriál, zaměřený na společnost Disney. Obsah bude rozdělen do celkem pěti kategorií: Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic.

Disney kvůli službě ukončil licenci s Netflixem, který filmy z jeho produkce streamoval poté, co byly odvysílány  v kinech. Netflix byl také domovem pro řadu televizních seriálů i starších celovečerních filmů z produkce Disney. Disney filmy, které budou vydány  letos a v následujících letech, budou exkluzivně streamovány pouze v rámci služby Disney Plus. Mezi nimi budou tituly, jako je Captain Marvel, Avengers: Endgame, Toy Story 4 nebo IX. epizoda Star Wars.

Kromě Netflixu, který se momentálně může pochlubit 140 miliony předplatitelů po celém světě, bude Disney+ od letošního podzimu konkurovat také Apple TV+, kterou cupertinská společnost představila minulý  měsíc. Společnost Disney potvrdila, že její služba bude k dispozici na Roku a PlayStation 4, s největší pravděpodobností se ale dočkají i majitelé dalších zařízení včetně smartphonů a tabletů.

Disney+ logo

Související články

Dnes nejčtenější

.