Zavřít reklamu

Děti nesmíte nechat o samotě s elektronikou, především ty úplně nejmenší. Touto radou se neřídil Evan Osnos, otec tříletého dítěte, který nyní musí řešit nepříjemnou situaci. Jeho syn si totiž půjčil otcův iPad a podařilo se mu ho uzamknout až do roku 2067. Jak to dokázal?

Osnos se se svým problémem obrátil na uživatele Twitteru a prosil je o pomoc. Syn se totiž opakovaně pokoušel iPad odemknout a zadával neustále špatné heslo. To se mu podařilo tolikrát, že nyní je na iPadu zobrazena informace „iPad je nedostupný. Zkuste to znovu za 25.536.442 minut.“. Po přepočtení minut na roky se jedná o neskutečných 48 let, takže může Osnos zkusit odemknout svůj iPad někdy v roce 2067.

Jako první na svém Twitteru samozřejmě uvedl, že to sice vypadá jako fake, ale skutečně tomu tak není. Některé rady, které se z komentářů dozvěděl, byly opravdu zbytečné („Dej iPad do pytlíku s rýží.“), další alespoň vtipné („Cestovaní časem se zdá být tou nejlepší variantou.“) a jiné zase drastické („Restartuj svého syna.“). Samozřejmě snad jediným řešením je provést restore zařízení, kde však hrozí ztráta dat, pokud nejsou zálohována například skrze iCloud.

Osnos také uvedl, že restore pomocí iTunes není možný, jelikož používá starší verzi operačního systému iOS a tudíž nemohou provést restore přes iTunes. Nakonec mu pomohl režim DFU, pomocí kterého provedl obnovu zařízení. Ponaučení z tohoto příběhu je jasné – nenechávejte své drahé elektronické hračky v dosahu malých dětí. Nebo jim prozraďte heslo. Jiná možnost není a vzhledem k dětské vynalézavosti je „pouhé“ uzamčení iPadu na 48 let ještě přijatelným výsledkem.

Dnes nejčtenější

Další články