Zavřít reklamu

Google Maps se nedávno dočkaly aktualizace a byly vylepšeny několika novými funkcemi obkoukanými z rovněž populární navigační aplikace Waze. Významnou novinkou bylo upozornění na rychlostní limity a radary. Nejzajímavější funkce ale byla možnost upozornit ostatní uživatele na dopravní nehodu. Tyto funkce se samy postupně objevují uživatelům po celém světě v jejich smartphonech, bez nutnosti aktualizace aplikace samotné.

Nyní ale Google Maps přichází s další novinkou, díky které ušetříme na silnicích cenné minuty. Tou je možnost nahlásit dopravní zácpu. Aplikace zvládne detekovat kolonu i sama v případě, že na jednom určitém místě zpomalí větší množství uživatelů, kteří mají právě zapnuté mapy od Googlu. Ovšem než to aplikace správně vyhodnotí, může to chvíli trvat.

Dopravní zácpu bude možné nahlásit na stejném místě, kde uživatelé ohlašuje dopravní nehody nebo měření rychlosti. Aplikaci opět nebude třeba aktualizovat a vylepšená funkce se objeví sama. Otázkou zůstává, kdy tomu tak bude. Funkce je zatím dostupná pouze u uživatelů Androidu, a to skutečně jen u hrstky z nich. Kdy se novinka objeví na iOS, není dosud známo. Ovšem platí, že Google Maps je velmi oblíbená aplikace i u uživatelů iOS, neboť je mnohými označována za mnohem spolehlivější než klasické Apple Maps. Dá se tedy očekávat, že tato funkce bude co nevidět i na našich iOS zařízeních. Nezbývá tedy nic jiného než čekat.

Google Maps

Dnes nejčtenější

Další články