Zavřít reklamu

Že měl otec Applu Steve Jobs tak trochu svůj svět není žádným tajemstvím. Svým nekorektním chováním však dokázal to, co už mnoho lidí v historii nedokáže. Možná i proto mu je svět ochoten mnohé jeho výstřelky odpustit. Jedním z nich je i veřejné lhaní novinářům ohledně Apple TV.

Apple TV první generace:

První generaci Apple TV představil Jobs v roce 2007. Apple TV se po představení mělo stát nosným pilířem jablečné společnosti. Očekávala se vysoká poptávka a zájem, na což Apple vsázel. Jablečnou televizi dokonce označil jako čtvrtou nohu pomyslného stolu, hned vedle iPhonu, iPodu a Macu. Prodeje Apple TV však nakonec nebyly tak žhavé a úlohy nosného pilíře nakonec sešlo.

Novinář Nick Bilton měl tu čest se v roce 2010 se Stevem Jobsem setkat. Bylo to po třech letech od vydání Apple TV na jednom z meetingů. Na tomto meetingu se víceméně potvrdilo, že Apple TV opravdu čtvrtou nohou stolu v jablečné společnosti není. Na tom samozřejmě není nic špatného, jelikož jsou produktové přešlapy u technologických společností vcelku běžnou praxí. Zajímavé je však vyjádření Steva Jobse na jednu z otázek, kterou mu v rámci Q&A Nick Bilton položil:

„V roce 2007 jste představil Apple TV a přitom jste tvrdil, že celý byznys Applu se dá označit za třínohý stůl, který však doplníte o čtvrtou nohu, a to právě v podobě Apple TV. Dnes, po třech letech od představení, nejsou prodeje Apple TV nikterak vysoké. Zmýlil jste se?“

Steve Jobs na tuto otázku odpověděl negativně a navíc prohlásil, že nikdy nic takového neřekl. Nick se pokusil Jobsovi ještě odporovat, avšak Steve jej opět ihned přerušil: „Nicku, nikdy jsem nic takového neřekl.“ Když Nick znovu otevřel pusu, aby něco řekl, dočkal se dalšího odseknutí a vražedných očí Steva Jobse. Poslední věta, kterou Stebe Jobs k tomuto tématu sdělil, byla „Pro nás je Apple TV pouze koníček (hobby).“ Po meetingu Nick ukázal novináři Johnu Markoffovi video z představení první generace Apple TV, kde bylo doopravdy Stevem řečeno to, co v minulém odstavci. John se pousmál a řekl: „Vítej ve světě Steva Jobse.“

Zajímavý je také fakt, že při představení druhé generace Apple TV v roce 2010, se na obrazovce za Stevem Jobsem objevil známý text „One more thing.“, který byl však v tomto případě modifikován na „One more thing hobby.“ Od představení první generace Apple TV nyní uběhlo téměř 12 let. Za tu dobu se objevily další generace Apple TV, společně se 4K variantou.

appletv_one_more_hobby

Dnes nejčtenější

.