Zavřít reklamu

Před malou chvílí zveřejnil kalifornský gigant své finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2019. To bývá zpravidla v prodejích prakticky všech produktů velmi silné, jelikož se do něj naplno promítnou jak Vánoce, tak i produkty představené na konci roku. V tomto případě se tak bavíme jak o trojici nových iPhonů, tak třeba i o AirPods Pro, 16″ MacBooku Pro a částečně i o Pro Display XDR a Macu Pro. Jak se tedy Applu v tomto období vedlo?

Applu se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku podařilo dosáhnout tržeb ve výši 91,8 miliard dolarů a čistého čtvrtletního zisku ve výši 22,2 miliard dolarů. V prvním kritériu si tak meziročně mírně polepšil – konkrétně o 7,5 miliard dolarů. Co se týče prodejních čísel samotných produktů, ty Apple bohužel opět nezveřejnil, jelikož jak v loňském roce uvedl, jejich výpovědní hodnota je velmi malá. V tomto ohledu si tak budeme muset počkat na průzkumy různých analytických společností, které s nimi dorazí co nevidět. 

Příjmy za uplynulé čtvrtletí z jednotlivých kategorií:

  • iPhone: 55,96 miliard dolarů
  • Služby: 12,72 miliard dolarů
  • Mac: 7,16 miliard dolarů
  • Chytré doplňky a příslušenství: 10,01 miliard dolarů
  • iPad: 5,98 miliard dolarů

“Jsme nadšení z toho, že můžeme dnes oznámit vůbec nejvyšší čtvrtletí příjmy společnosti Apple vůbec. Ty podpořila jak silná poptávka po našich iPhonech 11 a 11 Pro, tak i rekordní výsledky služeb či produktů z kategorie nositelná elektronika. Během prázdninového období naše aktivní základna produktů výrazně vzrostla a nyní dosahuje více než 1,5 miliardy zařízení. To je podle nás jasný důkaz toho, že jsou naši zákazníci spokojení a jsou nám loajální. Přesně to je pro nás obrovský hnací motor,” nechal se slyšet šéf Applu TIm Cook u příležitosti vyhlášení finančních výsledků. 

V tuto chvíli probíhá hovor Tima Cooka a dalších předních představitelů Applu s investory, na kterém zřejmě zazní spousta dalších zajímavostí. O všech vás budeme v průběhu zítřejšího dne informovat. Určitě nás tedy nepřestávejte číst. 

Související články

Dnes nejčtenější

.