Zavřít reklamu

I když to vypadalo, že Apple již smlouvu s Beats podepsal a všichni mohou být spokojeni a slavit tak, jak to předvedl Dr. Dre na slavném videu, není tomu tak. Slavné přísloví „neříkej hop dokud nepřeskočíš“ se nyní možná vymstilo slavnému producentovi Dr. Dremu. Velmi dobře informované zdroje jednoho z nejlegendárnějších hudebních magazínů Billboard naznačují, že situace při probíhající akvizici Beats je velmi složitá. Tajnůstkářskou společnost Apple nejvíc zasáhl fakt, že se informace o akvizici objevily na veřejnosti příliš brzy a Apple zdaleka nebyl připraven na to, aby oznámil dokončení akvizice.

Dalším problémem je video, které se objevilo na Facebooku hudebníka Tyrese Gibsona. Na videu je totiž Dr. Dre ve značně podnapilém stavu a říká doslova: “První miliardář v hip-hopu je zde, právě zde, ze zas**nýho západního pobřeží. Video zveřejněné na Facebooku nese popis Tyrese Gibsona: “Jak jsme skončil ve studiu s DR. Drem v noci poté, co se obchod který uzavřel objevil na veřejnosti, Dre udělal s Applem 3,2 miliardy dolarů!!” Apple, který proslul svým tajnůstkářstvím a utajováním veškerých novinek, které se kolem společnosti odehrávají je podle zdroje magazínu Billboard videem značně pohoršen a to nejen kvůli tomu, že vyšly na veřejnost informace ze zákulisí, ale zejména kvůli stylu, jakým Dr. Dre akvizici prezentuje.

Podle Billboardu si pak Apple taktéž není jistý cenou celé akvizice a zdá se mu částka, kterou majitelé společnosti požadují značně přehnaná. Problém však je tkaé v tom, že Apple prozatím nedokázal přijít s modelem, při kterém využije Beats Music a iTunes tak, aby na sobě služby nekanibalizovaly. Společnost si pak také není jista tím, zda budou Iovine a Dr. Dre schopni pracovat v Applu na plný úvazek. Přičemž doposud se spekulovalo nad tím, že právě Dre a Iovine jsou důležitou součástí akvizice. Uvidíme tedy, jak celá situace nakonec dopadne a zda již na WWDC příští týden vystoupí dvojice Dr. Dre a Jimmy Iovine.

dr-dre

Související články

Dnes nejčtenější

.