Zavřít reklamu

Jak jsme již několikrát informovali, prodeje iPhonů nejsou v posledních měsících zrovna nejlepší. Lví podíl na tom má nízký odbyt v Číně, kde jdou „na dračku“ hlavně levnější modely od místních značek. V kategorii smarphonů za 500 až 800 dolarů měl podle čerstvého průzkumu Apple před iPhonem X podíl 81,2 %, ten se však poté snížil na 54,6 %. IPhone X přišel s cenovkou 1000 dolarů a kdo by si myslel, že podíl ze zmíněné kategorie se přesunul do sekce 800 dolarů a více, ten se mýlí. Průzkumy ukázaly, že uživatelé v Číně nejsou připraveni dát za smartphone takové peníze. Vydáním iPhonu X tedy vznikla v segmentu 500 až 800 dolarů mezera, které se tamní výrobci smartphonů chopili bez váhání.

S příchodem iPhonu X to šlo s prodeji v Číně z kopce:

Čínští maloobchodníci říkají, že stále častěji vnímají přechod z Applu na některou z místních značek. Obrácený proces se prý děje velmi zřídka. Apple pokles prodejů na tomto území zaznamenal a snížil ceny iPhonů, ani to ale prodeje příliš nenakoplo. A aby toho nebylo málo, tak cena není prý jediným důvodem, proč uživatelé sáhnou raději po Oppo, Vivo nebo Huawei. Argumentem pro místní značku jsou prý i použité inovativní technologie, které v lecčem Apple překonávají. Uživatelé nejčastěji oceňují zpracování displejů, snímání otisků prstů v displeji nebo kvalitu fotoaparátů. He Fan, generální ředitel společnosti Huishoubao, která se zaměřuje na odkup a prodej použitých telefonů, vidí jako jeden z hlavních důvodů přechod od Applu k Huawei v kvalitě selfie fotek. Není tajemstvím, že Číňané si na kvalitní selfie fotografie opravdu potrpí.

Jak jste jistě zaznamenali, společnost Huawei před pár dny vydala trio nových smartphonů řady P30 v čele s modelem P30 Pro, který dle serveru Dxomark.com je nejlépe fotografujícím smartphonem na světe. To rozhodně na prodeji iPhonů v Číně nepřidá.

Související články

Dnes nejčtenější