Zavřít reklamu

Možná jste zaznamenali, že Huawei včera představil trio nových smartphonů řady P30. Nejzajímavější je samozřejmě model P30 Pro, který má za úkol opět atakovat přední příčky nejlépe fotografujících smartphonů. Tento model má na zadní straně čtyři fotoaparáty. Hlavní má rozlišení 40 MPx a světelnost F/1,6, širokoúhlý 22 MPx a světelnost F/2,2, teleobjektiv 8 MPx a dále 3D Time-of-flight kameru, která slouží k hloubce ostrosti. Ale právě teleobjektiv má být největším lákadlem. Nabízí 5x optický zoom, 10x hybridní zoom a 50x digitální zoom. IPhone XS Max má duální fotoaparát (12+12 Mpx) při světelnosti F/1,8 a F/2,4.

Oba smartphony ihned otestoval server Dxomark, který se dlouhodobě zabývá také porovnáními fotoaparátů u smartphonů. Nebudeme vás napínat, Huawei P30 Pro obdržel ve fototestu celkem 119 bodů a ve videotestu 97 bodů, to dává výsledné skóre 112 bodů, které o 3 body překonává své starší kolegy P20 Pro a Mate 20 Pro. IPhone XS Max má v této stupnici už nějaký pátek 105 bodů, když ve stejném testu obdržel 110 a 96 bodů. IPhonu tedy patří 6. místo v žebříčku nejlépe fotografujících smartphonů podle serveru Dxomark.

Selfie kamera u P30 Pro se také dočkala vylepšení a v testu obdržela 89 bodů (P20 Pro obdržel 72 bodů). IPhone XS Max získal v testu Dxomark v této sekci 82 bodů, převelikého rozdílu se tedy nedočkáme. Nejlepší selfie kameru má Samsung Galaxy s10+ s 96 body. Co se natáčeného videa týče, P30 Pro získal v testu jen o bod více. Záběry byly podle testerů kvalitou velice podobné. P30 Pro ovšem vyniká v lepším automatickém ostření, iPhone XS Max naopak v podání barev.

Testeři hned na začátek uvádějí, že se jedná o nejlépe fotografující smartphone, který kdy testovali. Chválí dynamický rozsah, kontrast, expozici odstínů pleti, barevný rozsah při dobrých světelných podmínek a vyvážení bílé. Na odborném popisu, kterému se testeři věnovali skutečně do detailu, až tak nesejde. Důležité pro uživatele je, jak skutečně výsledná fotka vypadá. V galerii můžete vidět fotografuje při různých podmínkách. Z některých pak testeři vytáhli výřezy. Je opravdu třeba říct, že míra detailů u P30 Pro je neuvěřitelná. Ovšem nedá se říct, že by iPhone XS Max překonal „mílovým krokem“.

Je snadné porovnávat žhavou novinku s půl roku starým iPhonem v době, kdy na nás přední výrobci smartphonů chrlí jednu technologickou novinku za druhou. Ačkoli přiznáváme, že Huawei P30 Pro fotografuje skvěle, počkejme do září, s čím se vytasí Apple. Ve velkém se hovoří o třech fotoaparátech a my věříme, že nový model pořadím nejlépe fotografujících smartphonů řádně zamíchá.

Související články

Dnes nejčtenější