Zavřít reklamu

Ani astronomická cena iPhonu XS Max ve variantě 512 GB nezaručuje, že bude ve všech ohledech nutně nejlepší. Ačkoliv v mnoha ohledech své dva bratříčky přerůstá, najdou se i věci, ve kterých je alespoň dle měření Applu o něco horší. Věřili byste ale tomu, že se tento fakt týká i baterie?

Při pohledu na stránky Applu zjistíte, že při bezdrátovém volání by měly jak iPhone XS Max, tak iPhone XR vydržet až 25 hodin. Při používání internetu však vcelku výrazně zvítězí iPhone XR, který se svými 15 hodinami iPhone XS Max poráží. Ten se totiž dle měření Applu dostal “jen” na 13 hodin. Ani v bezdrátovém přehrávání videa si ale XS Max nevedl příliš dobře a se svými 15 hodinami o hodinu za levnějším XR zaostal. Rovný souboj spolu oba modely naopak svedly při bezdrátovém přehrávání zvuku, kdy se dostaly na 65 hodin oba. 

Porovnání výdrže baterie je rozhodně velmi překvapivé. Obecně se totiž předpokládalo, že díky velkému tělu napasuje do iPhonu XS Max Apple i velký akumulátor, který mu zajistí velmi dobrou výdrž. Přeci jen, tělo XS Max je o poznání větší než to u iPhonu XR. Nutno však podotknout, že už při oznamování výdrže baterie v porovnání s iPhonem X nás v redakci jeho výdrž příliš neoslnila. Jasně, je sice lepší než loňské X, u takovéhoto modelu by ale člověk zkrátka čekal trochu víc. 

Čísla na webu jsou však samozřejmě jedna věc a reálné využívání věc druhá. Nechme se tedy překvapit, jak si novinky povedou v následujících týdnech a měsících při různých testech.

iphone xs max xr
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější