Zavřít reklamu

Že nejsou prodeje iPhonů v posledních několika měsících vůbec dobré slýcháme prakticky ze všech stran. Ostatně, i samotný Apple potvrdil skrze dopis Tima Cooka investorům, že uplynulé čtvrtletí nenaplní v ziscích očekávání a to právě kvůli iPhonům. Mnoho fanoušků Applu se proto ptá, kdy toto mizerné období skončí a prodeje jablečných telefonů začnou opět stoupat. A přesně na tuto otázku přináší ve své nové analytické zprávě odpověď Ming-Chi Kuo. 

Suverénně nejuznávanější analytik sledující Apple je přesvědčen o tom, že jsme téměř u konce nejhoršího a pozvolné zlepšení situace je již na dohled. Například ve druhém čtvrtletí letošního roku dle něj Apple prodá 34 až 37 milionů iPhonů, což je sice meziročně o 15 % méně, nicméně je tento propad o polovinu nižší, než s jakým Kuo a ostatní analytici počítali ještě před pár měsíci. Applu se totiž podařilo na některých méně aktivních trzích solidně zvýšit poptávku, díky které se daří nelichotivé výsledky eliminovat. Co se pak týče druhé poloviny letoška, ta by měla být s loňským rokem co se prodejů týče zhruba vyrovnaná. Obavy akcionářů z toho, že budou prodeje padat ještě hlouběji, se tak zdají alespoň dle Kua nepravděpodobné. 

Největším hitem uplynulých měsíců měl být iPhone XR. Velká očekávání však bohužel nenaplnil:

Jelikož se Kuo řadí mezi naprostou špičku ve svém oboru, je velmi pravděpodobné, že se jeho předpověď naplní a prodeje v následujících měsících se budou skutečně ubírat tímto směrem. Bohužel o nich však budeme vědět jen skrze podobné zprávy, jelikož se Apple v minulém roce rozhodl, že přesná prodejní čísla svých produktů již sdělovat nebude. Pár detailů by nám ale zítra při odhalování finančních výsledků prozradit mohl. 

iPhone XS vs iPhone XR FB

Dnes nejčtenější

.