Zavřít reklamu

Tento pocit zná určitě hodně z nás. Na něčem delší dobu pracujete, avšak poté se překliknete a omylem soubor nenávratně smažete. V minulosti bylo také naprosto běžné, že se mohly jednoduše poškodit pevné disky, a to jak ty externí, tak ty interní. Ty jste poté museli naformátovat, čímž jste přišli o všechna data a dokumenty. Kdo by něco takového chtěl zažít? Určitě nikdo. Přesně pro tyto situace jsou k dispozici programy, které vám pomohou obnovit co nejvíce dat, o která jste přišli. Na jednu takovou aplikaci se podíváme v dnešní recenzi. Konkrétně se jedná o aplikaci Data Recovery Wizard od společnosti EaseUS. Není na co čekat, vrhněme se na to.

drw-mac-ani

Proč byste si měli vybrat EaseUS Data Recovery Wizard?

V tomto odstavci se podíváme na to, proč bychom si vůbec měli vybrat právě Data Recovery Wizard od EaseUS. Existuje hned několik důvodů, jedním z nich je například jednoduché a intuitivní prostředí celé aplikace, kdy prakticky stačí opravdu pouze párkrát kliknout, a máte hotovo. Skeny poškozených disků jsou velice rychlé a všechno je perfektně přizpůsobeno pro zařízení s operačními systémy macOS. Data Recovery Wizard zvládne obnovit přes 200 typů souborů, které byly omylem smazány nebo formátovány. Od dokumentů, přes hudbu, až po e-maily. Jednoduše všechny běžné i neběžné formáty dat, o které nechcete za žádných okolností přijít.

Součástí aplikace jsou dva módy, pomocí kterých můžete data obnovit. První mód se nazývá rychlý sken, kdy se úložiště rychle prohledá. Pokud při prvním skenu najdete dokumenty, které potřebujete, tak máte vyhráno. Pokud však úspěšní nebudete, tak stále není důvod k slzám. Využít můžete ještě hloubkového skenu, který se postará o to, aby kompletně kousek po kousku prohledal celé úložiště. Hloubkový sken trvá patřičně déle, ale rozhodně za to stojí.

Jak můžete přijít o data?

Mnoho lidí o ztrátě dat slyšelo, ale neví o tom, jak mohou o svá data přijít a jak se vlastně mohou proti ztrátě chránit. Začneme takovými způsoby, které prostě a jednoduše neovlivníte. To znamená například krádež, živelná pohroma a nebo úder blesku do sítě. V tomto případě většinou dochází ke zničení nebo odcizení úložiště, s čímž vám nepomůže nikdo. Poté jsou zde ale jakési ovlivnitelné způsoby, kdy vy sami můžete ovlivnit, jestli o data přijdete, či nikoliv. Jedná se například o tvrdé vypnutí Macu, pád MacBooku na zem, vypnutí při aktualizaci, a další. V těchto případech vám může pomoci software pro obnovu dat, například od EaseUS.

solve-mac-cases-2

Tři jednoduché kroky pro obnovu dat

Pro obnovu dat stačí dodržet tři jednoduché kroky. Postup obnovy není pomocí aplikace Mac Recovery Wizard vůbec těžký, ba naopak jen klikáte a o nic víc se nestaráte. Nejprve je samozřejmě nutné spustit aplikaci. Po spuštění připojte k vašemu zařízení úložiště, ze kterého chcete data obnovit (v případě interního není samozřejmě třeba nic připojovat). Poté v okně vyberte, z jakého disku se má provést sken. Poté stačí kliknout na tlačítko Scan v pravém horním rohu. Jakmile se sken dokončí, tak už si jednoduše stačí projít soubory, které program našel. Samozřejmě můžete využít různých filtrů, abyste našli přesně to, co potřebujete. Soubory, které chcete obnovit, si samozřejmě označte. Jakmile budete mít označeno, tak už je k dispozici pouze poslední volba – kam se obnovené soubory uloží. V tomto případě jsou k dispozici dvě možnosti – buď na lokální disk a nebo na cloud. Výběr je jen a jen na vás.

Další funkce

Mezi další skvělé funkce programu EaseUS Data Recovery Wizard patří například možnost nakonfigurovat si speciální USB flash disk, pomocí které můžete získat data i z nefunkčního Macu. Na flashku se jednoduše nahraje podpůrný software, který se o získání dat postará. Zajímavá je také funkce, kdy si můžete skenování rozdělit na několik částí. Jednoduše máte čas, tak spustíte sken, který se dostane do poloviny. Poté už však potřebujete pracovat, a tak sken pozastavíte a uložíte si postup. Jakmile zase nebudete Mac potřebovat, tak načtete zpět postup a necháte program, aby se vrátil zpět do právě právě od poloviny, nikoliv od začátku. Mimo jiné můžete také využít skvělého filtru dat, který dokáže vyfiltrovat přesně to, co hledáte. Můžete si zvolit například filtr cesty, kdy si pamatujete cestu k souboru, anebo například typ souboru, čímž si zobrazíte všechny soubory stejného typu. Jednoduše se tak můžete v nalezených souborech lépe orientovat.

EaseUS Data Recovery Wizard pro Mac dokáže obnovit soubory různých formátů:

  • Dokumenty: DOC/DOCX, XLS/XLSX, PPT(PPT/PPTX ), PDF, CWK, HTML(HTM), INDD, EPS, PAGES, KEY, NUMBERS, VSD, ODT, ODP, ODS, ODG, ODF, atd.
  • Fotky: JPG/JPEG, TIFF/TIF, PNG, BMP, GIF, PSD, CRW, CR2, NEF, ORF, RAF, SR2, MRW, DCR, WMF, DNG, ERF, RAW, SWF, SVG, DWG, NRW, atd.
  • Video: AVI, MOV, MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, FLV, SWF, MPG(MPEG), RM(RMVB), MKV, MXF, atd.
  • Hudba: AIF/AIFF, M4A, MP3, WAV, WMA, APE, MID/MIDI, OGG, AAC, RealAudio, VQF, atd.
  • Další: E-maily, archivy, exe soubory, SIT/SITX, FCPEVENT, DMG, ABCDDB, PKG, ITL, OLM, EMIX, IPA, atd.

Porovnání edicí a 50% sleva

Aplikace je samozřejmě k dispozici i zdarma, avšak má nějaká omezení. Přišlo mi zbytečné vám popisovat všechny rozdíly mezi verzemi, proto jsem vytvořil tabulku, kde najdete všechny rozdíly placené edice a edice zdarma:

Data Recovery Wizard pro Mac – zdarma Data Recovery Wizard pro Mac – PRO
Velikost dat, které můžete obnovit 2 GB neomezeně
Obnovení smazaných a formátovaných dat z Macu ano ano
Obnova všech známých formátů dat ano ano
Podpora všech jablečných počítačů a úložišť (flash disků, SD karet, atd.) ano ano
Obnova dat z Time Machine ano ano
Podpora macOS od verze 10.6 až po 10.14 ano ano
Možnost vytvoření záchranného bootovací ho flash disku ano ano
Doživotní technická podpora ne ano
Cena zdarma po využití 50% slevy 1.351 Kč

Na závěr tohoto odstavce bych se s vámi rád podělil o 50% slevu, kterou se nám podařilo se společností EaseUS sjednat pro naše věrné čtenáře. Pro uplatnění 50% slevy stačí přejít na tento odkaz, kde už je celá aplikace v košíku a stačí pouze zaplatit. Původní cena je 2.702 korun, po slevě se dostanete na 1.351 korun.

mac-base-devices-bg

Závěr

Osobně jsem měl možnost si EaseUS Data Recovery Wizard pro Mac vyzkoušet po dobu několika dní a s chladnou hlavou mohu říct, že jsem s používáním aplikace neměl žádný problém. Cíleně jsem zformátoval 16 GB flashku, a poté jsem aplikaci nechal, aby získala zpět soubory, což se také bez problémů povedlo. Aplikace tedy funguje přesně tak, jak se od ní očekává a 100% plní svou práci na jedničku. Pokud i vy hledáte aplikaci, díky které si můžete nechat obnovit ztracená, smazaná či zformátovaná data, tak je pro vás Data Recovery Wizard od EaseUS to pravé ořechové. Navíc nyní máte k dispozici 50% slevu, díky které můžete získat celý program ještě výhodněji. Na co tedy ještě čekáte?

easeus_mac_recovery_Fb

Související články

Dnes nejčtenější

.