Recenze EaseUS Data Recovery Wizard- obnova dat bez balastu navíc

|
Kategorie:Recenze
Diskuze (1)

V dnešním testu se podíváme na další software, který se zabývá obnovou dat. Tentokrát se jedná o program s názvem EaseUS Data Recovery Wizard, za kterým stojí společnost EaseUS. Osobně mám s produkty této společnosti již zkušenost, neboť jsem několikrát používal jejich program pro klonování Todo Backup a jsem s ním naprosto spokojený. Jsem tedy zvědavý, jestli se takto povedlo i řešení pro obnovu dat.

EaseUS Data Recovery Wizard je k dispozici zdarma v podobě klasického omezeného trialu. Ten je omezený maximální velikostí obnoveného souboru (do 2GB) a absentuje nové aktualizace a softwarovou podporu. První placená verze začíná na 90 dolarech (nyní v akci za 70) a nabízí v podstatě vše, kromě některých diagnostických nástrojů určených pro profesionální využití. Následuje ještě verze za 100 dolarů, která navíc dokáže vytvořit speciální bootovací médium, díky kterému je možné obnovit data i z poškozeného systému, který má narušený boot. Program je k dispozici jak pro Windows, tak pro macOS (stejně tak pro mobilní platformy) a cenová politika je u obou verzí totožná (verze pro macOS však není momentálně v akci).

Instalace je bezproblémová a jakmile máte hotovo, uvítá vás uživatelské rozhraní, které je velmi strohé. V podstatě zde kromě tlačítka pro aktivaci produktu nenajdete nic, co by vás rušilo od toho, co od programu očekáváte. Na základní obrazovce tedy vidíte jen lokálně uložené disky a základní informace o nich. Seznam je možné obnovit v případě, že nějaké disky připojíte/odpojíte. Stačí tak pouze vybrat disk, který chcete obnovit a zahájit skenování.

Nyní se dostáváme dál a uživatelské rozhraní je již více propracované, nabízí více možností. V horní části vidíte progres, pod ním si pak můžete nastavit filtr souborů. V levé části najdete stromovou strukturu vyhledaných souborů na disku a v centrální části pak detailní informace a prostor pro manipulaci. Zde můžete vybrané soubory zaškrtávat a označovat je pro obnovení, které přichází v dalším kroku.

Co se samotného skenování týče, program dělá dva druhy. První probíhá tzv. Quick Scan, který mi zabral zhruba 10 minut, následuje Deep Scan, který je podstatně delší a může trvat i přes hodinu (záleží na typu a velikosti prohledávaného disku). Po celou dobu skenování je možné jej zastavit a pokračovat v obnově pokud již program našel to, co hledáte.

Samotný proces obnovy je snadný. Zde je důležité zmínit, že se obnova souborů doporučuje až poté, co skončí oba druhy skenování. Jakmile jeden z nich nedokončíte, obnovené soubory nemusí být plně obnovené a mohou tak být ve finále poškozené. Pokud to tedy s obnovou myslíte vážně, nenechte se zlákat první objevením vámi hledaného souboru. Vždy nechte program dokončit svou práci. Jakmile se tak stane a požadované soubory jsou označené, následuje pouze zvolení cílové destinace a potvrzení obnovy. Obnova může trvat také několik desítek minut podle toho, kolik souborů obnovujete. Postup se ukazuje na progress baru. Jakmile je hotovo, program vytvoří v cílové destinaci složku s datem obnovy a uvnitř se nachází obnovené soubory se zachovanou strukturou uložení. O své úspěšné obnově se následně můžete podělit na sociálních sítích 🙂

|
1
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

mobimover_fb
Recenze programu EaseUS MobiMover Free: správa dat jednoduše
imyfone_tunesfix_Fb
Recenze programu iMyFone TunesFix: zbavte se problémů s iTunes jednoduše
Leitz adapter USB-C to USB-A FB
Leitz Complete USB-C: kvalitní a levnější alternativa originálních redukcí a kabelů od Applu
Apple TV 4K
Recenze Apple TV 4K: Plnohodnotné multimediální centrum do vašeho obýváku
Neobear AR Globe FB
Recenze Neobear AR Globe: když vám rozšířená realita představí celý svět
Apple HomePod recenze FB
Recenze HomePod – skvělý poslech s mnoha kompromisy
Klipsch R6i
Recenze Klipsch Reference R6i II: zvuk který vás bude bavit
Nimbus Photo
Recenze herního ovládače SteelSeries Nimbus: Užijte si vaše oblíbené hry z jablečných zařízení na maximum
Neobear World’s Tour omalovanky FB
Recenze Neobear World’s Tour: chytré omalovánky, které ožijí díky rozšířené realitě
Mophie Charging Base FB
Recenze Mophie Charging Base: rychlá bezdrátová nabíječka šitá na míru novým iPhonům
Marve Last
Recenze hry Marvel Strike Force: Zamiluje si ji nejeden fanoušek komiksů
aw_spigen_hoco_fb_ipouzdro
Recenze tvrzeného skla hoco. a obalu Spigen pro Apple Watch se slevovým kódem pro naše čtenáře
Bugatti Londra iPhone X brown FB
Bugatti Londra: kvalitní a dvakrát levnější alternativa k originálnímu koženému obalu od Applu
qnap-ts453bt3-fb
Recenze QNAP TS-453TB3 – možnosti špičkové konektivity
Shadowgun Legends
Zahráli jsme si Shadowgun Legends. Jak tento dlouho očekávaný titul dopadl?
Neobear Popup Zoo FB
Recenze Neobear Popup Zoo: když rozšířená realita učí děti základy angličtiny a přírodovědy
Extremne odolny obal FB 1
Tank mezi obaly. S tímto pouzdrem přežije váš iPhone i ty nejextrémnější podmínky
iWant Type-C Pro Hub FB
Recenze iWant Type-C Pro: tohle je ten nejpraktičtější hub pro MacBook Pro
Leitz