Zavřít reklamu

Dnešní den je na informace ohledně spuštění Apple Pay v dalších evropských zemích skutečně bohatý. Ráno jsme vás informovali o brzkém startu služby v Rakousku, jen o pár hodin později na Slovensku a nyní přinášíme zprávy o spuštění Apple Pay v dalších zemích – konkrétně v Portugalsku, Řecku, Estonsku a ve Slovinsku. 

Takto jednoduše Apple Pay aktivujete: 

O brzkém vstupu služby na trhy výše uvedených zemí informovala na svém Twitteru před malou chvílí mobilní banka N26, která do svého tweetu zahrnula i Slovensko a Rakousko. Jablíčkáři v těchto zemí tak mají příchod Apple Pay potvrzen dalším velmi zajímavým zdrojem. 

Stejně jako slovenské a rakouské banky v předešlých článcích, ani N26 na svém Twitteru neuvádí jakékoliv datum spuštění služby a vše schovává za frázi “Coming Soon!”. Už samotné postnutí tweetu je lze však brát za skvělé znamení, jelikož se na přípravy Apple Pay vždy vztahuje striktní informační embargo a podobná potvrzení banky a nebankovní instituce veřejně vypouštět nesmí. Přípravy jsou ale zřejmě už v tak pokročilé fázi, že Apple povolil svým partnerům roušku tajemství okolo služby poodhalit. Jablíčkáři v těchto zemích by se tak mohli dočkat skutečně velmi brzy. 

Apple Pay bylo světu představeno v roce 2014, přičemž od té doby se rozšířilo do více než třiceti států včetně Německa, Polska, Česka či dokonce Kazachstánu. Podle slov šéfa Applu na nedávné Keynote se pak tento počet do konce roku výrazně rozšíří. Kalifornský gigant totiž počítá s tím, že do roku 2020 vstoupí s více než 40 zeměmi s podporou jeho platební služby. Kde všude jí chystá rozjet však samozřejmě neprozradil. 

Dnes nejčtenější

Další články