Zavřít reklamu

Od první letošní Keynote, na které by měl Apple představit své nové služby, nás dělí poslední desítky hodin. Pokud si však myslíte, že ty Apple už spíše v poklidu, jelikož má veškeré věci týkající se Keynote a svých služeb vyřešené, jste na omylu. Podle čerstvých informací to totiž vypadá, že se stále ještě snaží dohodnout pro svůj “Netflix pro noviny a časopisy” kvalitní obsah. U New York Times a Washington Post však stále tápe. 

Ani jedno z výše uvedených periodik stále Applu na jeho podmínky pro zařazení do služby nekývlo a není zcela jasné, zda se k tomu vůbec odhodlají. V obou táborech totiž převládají obavy z toho, že by na ně měl vstup do této nové služby spíše negativní, než pozitivní dopad. Kalifornský gigant si totiž údajně hodlá za tuto službu účtovat jen 10 dolarů měsíčně, přičemž celou půlku si chce uzurpovat pro sebe. Zbylých 5 dolarů pak rozdělí mezi jednotlivá vydavatelství, kterých však má být velké množství a je tedy možné, že částky, které jim Apple vypočítá, tak budou velmi nízké. To by ale pro některé deníky znamenalo ztrátu, jelikož jsou schopny prodávat své předplatné za stejnou či dokonce vyšší částku, než kterou či vyšší částku, než kolik má stát služba Applu. 

Noviny a časopisy by nám mohla v budoucnu předčítat Siri v podobném HomePodu:

V tuto chvíli můžeme jen hádat, zda se Applu nakonec podaří New York Times a Washington Post přesvědčit ke vstupu do jeho služby či nikoliv. Jelikož se však jedná bez debat o skutečně velké ryby, které by její úroveň mohly solidně pozvednout, je naprosto jasné, že se kalifornský gigant nebude chtít za žádnou cenu vzdát. A kdo ví, třeba nakonec z rukávu vytáhne trumfy v podobě individuální úpravy poplatků, které by pohled vydavatelství na službu změnily. 

Dnes nejčtenější

Další články